דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חגיגת כדורסל בגלבוע
 

חגיגת כדורסל בגלבוע: מולדת היא אלופת "טורניר לניר", וגן-נר היא אלופת טורניר האביב

במהלך סוף השבוע האחרון התקיים "ערב הגמרים" של הטורנירים המסורתיים בכדורסל הנערכים מידי שנה במהלך הקיץ בגלבוע. באולם הכדורסל בגן נר, ולעיני מאות אוהדים, הוכתר היושב מולדת כאלוף "טורניר דביר לניר", ואילו היושב גן-נר קטף תואר היסטורי כאלוף ליגת האביב.
 
טורניר לניר מתקיים מזה 19 שנה לזכרו של דביר לניר ז"ל, קצין שריון שנהרג באסון המסוקים מעל הישוב שאר ישוב. בגמר הטורניר זכתה הקבוצה ממולדת זו הפעם השנייה ברציפות, ובסה"כ 5 פעמים מאז החל הטורניר, והיא עולה למקום השני בטבלת הזכיות של הטורניר לדורותיו.
סיון גולדמן, מנהלת המרכזים הקהילתיים: "טורניר לניר החל בסוף שנות ה-90 ובמשך השנים השתרשה המסורת והטורניר הפך ליוקרתי מאין כמוהו. זוהי פעילות הנצחה ערכית ראויה לציון מיוחד, עליה מצטרפת פעילות ספורטיבית וחברתית ייחודית לגלבוע"
 
בדרך להנפת הגביע גברה מולדת על הקבוצה מכפר יחזקאל. תחילת המשחק אופיינה בשיווין כוחות, אך החל מהרבע השני שחקני מולדת השתלטו על המשחק ולא השאירו סיכוי לאדומים מכפר-יחזקאל, כאשר תוצאת הסיום עמדה על 66:83. לשחקן המצטיין של הטורניר נבחר דן פריבר, ולשחקן המצטיין של הגמר נבחר הראל יוחנן. גם הקהל שהגיע ממולדת זכה בתואר "הקהל המצטיין של הטורניר", והשלים ערב נפלא מבחינת המושב השיתופי מולדת.
 
הגמר השני היווה את שיאה של ליגת האביב (ליגת הישובים לכתות ז'-ח'), והפגיש בין הקבוצות מגן-נר ומכפר יחזקאל, שהעפילו לגמר עם מאזן מושלם, ללא הפסד לכל אורך הליגה!
במהלך המשחק, דווקא הכחולים של כפר יחזקאל עלו ליתרון ראשון אחרי דקות של גישושים, עם סל של יוגב סלוס, אבל אז התעוררו הלבנים של גן נר עם ריצה של 14:0 כאשר הם נשענים על הקלעים ישי יהושע ובן שימול, שהיממו את שחקני כפר יחזקאל.
ברבע השני שתי הקבוצות לא הצליחו להפגין רמה גבוה, בעיקר שחקני כפר יחזקאל שסבלו מאחוזים רעים מכל טווח, דבר שעזר לשחקני גן נר לשמור על ההפרש הדו ספרתי ובמחצית עמדה התוצאה על 16:26 לגן נר. ברבע השלישי נמשכה מגמת המשחק, תוך שיפור קל בביצועים של הקבוצה מכפר יחזקאל, והתוצאה בסיום הרבע השלישי עמדה 23:27 לגן נר. ברבע הרביעי התעוררה הקבוצה מכפר יחזקאל מתוך ידיעה שזה הזמן לקאמבק בכדי להישאר בתמונה, אבל בדקות אלו של ניסיונות מהפך, פגשו חניכיו של אלון תמיר בהגנה קשוחה ואגרסיבית של גן נר שהוכיחה את עצמה ושלחה את שחקני כפר יחזקאל אל קו העונשין. ישי יהושע, בן שימול ודסה החליטו לסגור עניין ובדקות טובות מאוד גמרו את המשחק בתוצאה 37:53, והביאו תואר ראשון והיסטורי לישוב גן-נר בליגת האביב.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים