דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חדש בגלבוע: תכנית לשמירת המרחב האישי בגיל הרך
 

חדש בגלבוע: תכנית לשמירת המרחב האישי בגיל הרך

מועצה אזורית הגלבוע, עיר ללא אלימות והרשות למלחמה בסמים מפעילות תכנית חדשה בגני הילדים, שמטרתה לעלות את המודעות וההסברה המניעתית בתחום שמירת המרחב האישי בגיל הרך

28.2.16

מועצה אזורית גלבוע מפעיל את התכנית במסגרת 'עיר ללא אלימות', בשיתוף מינהל החינוך ומחלקת הרווחה במועצה.  
את התהליך מלווה מטעם המועצה עו"ס קהילתית, אתי מזרחי, והיא נפתחה במפגשי הסברה והעשרה באומן וחבר, בהשתתפות הצוותים החינוכיים מטעם חמישה גני ילדים.

את המפגשים הנחתה עובדת סוציאלית, גליה עופר, המתמחה במיניות בקרב ילדים ונוער, ומטרתם היתה לעלות את המודעות להתנהגות מינית נורמטיבית ולתת כלים לשמירה על המרחב האישי של הילדים בגן. במסגרת המפגשים ניתנה התייחסות לתופעת הפגיעה המינית, התנהגות מינית נורמטיבית ולא נורמטיבית וסוגיות מחיי הגן וכלים למניעה, זיהוי והתמודדות עם התנהגויות מיניות של ילדים בגן.

לאחרונה החלו מפגשי הסברה עם ההורים, לצורך הרחבת מעגלי המודעות וההסברה ועזרת ההורים בעבודה החשובה ורבת האחריות של צוות הגן. ההורים עוסקים במפגשים בשאלות הנוגעות לחינוך המיני בגיל הרך ודילמות וסיטואציות שונות.

ליטל יהושע, מנהלת עיר ללא אלימות במועצה: "הצוות החינוכי נרתם ושיתף פעולה עם התכנית, מה שללא ספק תרם להצלחתה. אני רואה חשיבות גדולה למעורבות ההורים בתכנים המועברים לילדי הגנים, וניכר כי הם שבעי רצון מהפעילות. עיר ללא אלימות פועלת בכלל המישורים החינוכיים במועצה, בקרב טווח גילאים רחב ובתוך הקהילה עצמה"

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים