דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חודש המאבק בסמים ואלכוהול
 
 

קציני משטרה, כתובות גרפיטי והרצאות משותפות להורים ובני נוער:מועצה אזורית גלבוע, בשיתוף עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ומשטרת ישראל, מקיימת החודש פעילויות הסברה מוגברת למניעת צריכת חומרים ממכרים בקרב הנוער


מועצה אזורית גלבוע, באמצעות מנהלת תכנית עיר ללא אלימות והרשות הלאומית למלחמה בסמים, ליטל יהושע, יצאה החודש בעשרות פעילויות הסברה בבתי הספר ובמוסדות החינוך הבלתי פורמאלי. ההסברה מתבצעת להורים ולבני הנוער, במטרה לגייס את כולם למשימה החשובה ומצילת החיים, ולעלות את המודעות הציבורית לפגיעה ולנזקים שגורמים חומרים ממכרים, בראשם אלכוהול וסמים.
ראש המועצה, עובד נור: "הפעילות מתבצעת בתוך מוסדות החינוך בסיוע גורמי אכיפה ומקצוע בתחום וביישובים מתקיימת פעילות הסברה באמצעות הרצאות להורים ולבני הנוער, בכדי לחשוף את ההורים לסכנות, לסייע ביצרית שיח עם הילדים ולהעלות את המודעות של ההורים לתופעה הקיימת בכל שכבות האוכלוסייה ובכל רחבי הארץ".
ליטל יהושע: "התופעה החמורה קיימת בכל רחבי הארץ בקרב נוער, והיא לא פוסחת על הגלבוע. אנחנו מכירים את השטח, נמצאים שם בשביל הנוער ופועלים למנוע התנהגויות סיכוניות. במהלך החודש נגיע עם גורמי מקצוע לתוך מוסדות החינוך, נפגוש את הנוער ואת ההורים נפגוש בתוך היישובים".


נציג משטרת ישראל במפגש הסברה 

ההסברה כוללת הרצאות בבית הספר, שלאחריהן יוצאים התלמידים לביצוע מעשי, בין היתר באמצעות הכנת ציורי גרפירטי בנושא, במעמד ראש המועצה, עובד נור. כמו כן, קצינת מניעת והסברה מטעם משטרת ישראל מגיעה לבתי הספר, מספרת לתלמידים מהי אחריות פלילית ותוצאות העברות על החוק, כולל חקירת קטינים במשטרה. תובע משטרתי מגיע אף הוא לבתי הספר ומרצה בנושא חוק הנוער וההליך הפלילי בבתי המשפט לנוער. מש"קית מג"ב צפון מקיימת הרצאות בבתי  הספר בנושא הסכנות בשימוש בסמים ואלכוהול. הסברה על נהיגה בשכרות, מועברת על ידי קצין תנועה וכן, מועברות הרצאות הסברה למורים. חלק מהתלמידים יערכו סיור בכפר שיקום נפגעי סמים מלכישוע ויעברו התנסות בסימולטורים בפארק אתגרים, המדמה מצבים בסיכון וחלקם יצפו יחד עם הוריהם בהצגה משותפת בסיום החודש, שעוסקת בנושא. 
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים