דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חודש הרמדאן במוא"ז גלבוע
 

אפשר גם אחרת

חודש הרמדאן במוא"ז גלבוע: ערבות הדדית, ניקוי וקישוט הכפרים, ותרומות מרשימות לנזקקים

השבוע נחגג עיד-אל פיטר ובכך הגיעה לסיומו חודש צום הרמדאן. במוא"ז גלבוע החליטו השנה להוביל שורת צעדים שיש בהם הכרה בחשיבות החג עבור תושבי המועצה המוסלמים. בכך מזדהים במועצה, בראשותו של עובד נור וסגניו, עם חשיבותו וסמליותו של חודש הרמדאן, הנחשב בעיני המוסלמים כתקופה של התבוננות פנימית, צניעות, וכפרה על עוונות. מרכיב סוציאלי בולט בחודש הרמדאן היינו עשיית מעשי חסד והזדהות עם הרעב והקושי שהוא מנת חלקם של עניים או בעלי מצוקה (מכאן הציווי לצום). 
בפעילות ממוקדת גייסה המועצה תרומות עבור 200 משפחות נזקקות המתגוררות בחמשת היישובים המוסלמים שבגלבוע. התרומות הכספיות, בסך של מאה אלף שקל (500 שקל לכל משפחה), ביחד עם אריזה של 1 ק"ג תמרים, הגיעה באופן ישיר ודיסקרטי לכל משפחה. התהליך הרגיש נוהל בפיקוח מחלקת הרווחה שבמועצה. ככול הידוע זו הפעם הראשונה בה מועצה מעורבות מקדמת תהליך חברתי שכזה עבור תושביה המוסלמים.   
 

עובד נור: "במובנים רבים דומה חודש הרמדאן למנהג קמחא דפסחא, אותו מנהג יהודי, המצווה להעניק תרומות ומצרכי מזון לנזקקים לקראת ובעת חג הפסח. שמחתי שהתאפשר לנו השנה לפעול כמועצה בנושא בצורה טובה, ובכך לבטא כהלכה מסורת הנשענת על עקרונות הערבות ההדדית ודאגה לפרט במגזר המוסלמי".

השנה קידמה לראשונה מועצה אזורית הגלבוע גם פעילות של ניקיונות ושיפוץ בישובים המוסלמיים במהלך חודש הרמדאן, בדומה לפעילות שעושה הרשות לקראת החגים היהודים. במהלך החודש האחרון ובהשקעה של למעלה מ- 50 אלף שקל בוצעה עבודה שכללה- מטאטא מכני, שטיפת קיטור, תיקון וצביעת שולי המדרכה, ריענון צמחיה בגינות ועוד. בנוסף, בהשקעה של כ- 40 אלף שקל, הציבה המועצה קישוטי חג ותאורה ססגונית בכניסות לכפרים, בכיכרות ובסמוך למסגדים שביישובים. 

מוביל הפעילות ביישובים המוסלמים, הישאם זועבי (סגן ראש המועצה), אומר כי פעילות המועצה מהווה מודל ראוי: "הדו קיום במועצה מעורר תחושת גאווה הראויה לציון. במקום לדבר על אחווה וסימפטיה, אנחנו עושים פעילויות בשטח שיש בהם הכרה מלאה בזכויות כל תושבי המועצה. מי ייתן ואווירת החג המבורך תשפיע ותשכין שלום, רעות ושלווה בין כל אזרחי המדינה."    

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים