דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חולמים על דרך אחרת
 

"נפתחה הדלת. כעת יודעת המשפחות כי הם לא יהיו לבד ויהיה להם למי לפנות".

חולמים על דרך אחרת- ערב בנושא צרכים מיוחדים למשפחות ובעלי תפקידים

 

מחלקת השירותים החבריים בגלבוע, קיימה בתחילת השבוע ערב מיוחד ומרגש למען משפחות עם בני משפחה עם מוגבלויות. הערב נערך כחלק מתהליך העלאת המודעות הציבורית, כמו גם הרצון להעניק חיבוק חם למשפחות,והוא תוצר של פעילות "פורום צרכים מיוחדים במוא"ז הגלבוע שהוקם לאחרונה.

האירוע כלל יריד דוכנים של נציגי העמותות העוסקות בתחום המוגבלויות, שידעו לספק תשובות למשפחות לגבי סל זכויותיהם. לאחר ההתכנסות באולם "במרכז דורות בגלבוע" (גן-נר), החל הערב בפאנל מיוחד בהשתתפותם של נציגי בני משפחה לבן משפחה בעל צרכים מיוחדים. הפאנל ביקש לדון במשמעויות הנובעות מלהיות בן משפחה לבעל צרכים מיוחדים. בנוסף וכרצון לצייד את המשתתפים במיידע ענייני ויישומי, העלו משתתפי הפאנל תובנות שהתגבשו אצלם במהלך שנות ההתמודדות.

בתום הפאנל התקיימה ההצגה "חלומות פשוטים" ששחקניה הם בעלי מוגבלות שכלית, ורובם מתגוררים בדיור מוגן בחפציבה. בהצגה הוצג החלום של כל משתתף באופן מרגש, מצחיק ונוגע ללב. האירוע כולו התקיים במעמד ראש המועצה עובד נור, משפחות ובעלי תפקידים במוא"ז הגלבוע. את הערב הנחתה רחל ברנע, מנהלת מחלקתה השירותים החברתיים, שציינה כי אין אדם שאין לו נגיעה לנושא, ואף חלקה עם המשתתפים את סיפורה האישי,לאחר שאמה חלתה במחלת טרשת נפוצה, בהיותה אם צעירה.
מהלך ההנחיה וההצגה לווה בתרגום סימולטני לערבית. כאמור, הערב הוא תוצר של "פורום צרכים מיוחדים", מיזם בהובלת מחלקת השירותים החברתיים במועצה, אשר מבקש 
לתמוך ולהעניק סיוע למשפחות.

ראש מועצה אזורית הגלבוע עובד נור: "ערב מרגש ומיוחד. מטרותינו היא מיצוי זכויות והבטחת העתיד של ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים בגלבוע. אנו פועלים להשגת מטרה זו במגוון דרכים, ויש לברך את המחלקת לשירותים החברתיים, על הקמת הפורום העונה לנו על שני נדבכים: קבלת משוב בלתי אמצעי מהמשפחות ומאידך, איגום משאבים ויכולות למען בעלי הצרכים המיוחדים."

ענת רגב, תושבת בית אלפא יו"ר סניף אקי"ם בית שאן והעמקים ואם לבת עם תסמונת דאון, מיוזמי ומקימי הפורום: "הערב הזה חשוב בסמליותו. אנו מרגישים כי נפתחה הדלת, וכי במועצה בראשותו של עובד נור יש לנו על מי לסמוך. התחושה היא כי יוצאים לדרך חדשה, משותפת, שבה יודעת המשפחות כי הן לא לבד ויהיה להן מי לפנות בדרכם המאתגרת. אני בטוחה שבדרך הזו יעשו דברים משמעותיים".

 

     
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים