דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> חורף בגלבוע
 
המערכת החורפית הסוערת שפקדה את המדינה בסוף השבוע האחרון, לא פסחה על אזור הגלבוע. גשמים עזים שירדו באזור הובילו לתופעות טבע מרהיבות, אך גם למפגעים שדרשו את תגובת כוחות המועצה, שנערכו מבעוד מועד. כמות חריגה של ממטרים ירדו באזור גושי התענך, כאשר בפרק זמן של 48 שעות נמדדו למעלה מ-100 מ"מ גשם! (הנתונים לקוחים ממושב ברק).
 
הגשם החל משעות הלילה של יום חמישי והתחזק לתוך בוקר גשום במיוחד ביום שישי. לנוכח סכנה של גלישת מים מתעלות הניקוז, והצפה נרחבת, התגייסו עובדי מנהל השירות לתושב בגלבוע, והצטרפו לצוותי הפעולה של חברת "קולחי הגלבוע", וביחד עבדו ללא הפסקה, במקצועיות גבוהה, ובמהירות מרשימה. עיקר עבודתם נעשתה בתעלות ניקוז שבסמוך לכבישים, ע" פתיחת נתיבים, פינוי חסמים ושאיבת המים. בהתאם לנתוני הגשם- מרבית העבודות נעשו בסמוך ליישובי התענך ובישוב נורית.
 
עובד נור, ראש המועצה: "הצוותים נערכו בהתאם ולמרות כמות גשם בלתי נתפסת, הצליחו לטפל בתעלות שהוצפו, ובזמן שיא! הכוחות בגלבוע עבדו מסביב לשעון, במהלך כל הסוף שבוע, ויש להודות להם על המקצועיות והמסירות. פעילותם אפשרה לתושבים לנוע בחופשיות בכבישי הגלבוע, וחשוב מכך- מנעה הצפות בתים ושטחים ציבורים בישובים".

 

מעבר לטיפול במפגעים מערכת מזג אוויר לוותה בתופעות טבע מרהיבות, כאשר נחל נחל זבדון (נחל התענך), עלה על גדותיו, לראשונה מזה עשור! נחל זבדון מהווה יובל של הקישון, שיוצא מגוש התענך, ואותה זרימת מים חזקה השפיע על זרימת המים בנחל הקישון. גם בנחל חרוד ויובליו באזור עמק-חרוד, נרשמה זרימה המים החזקה ביותר בחורף הנוכחי.
כמויות הגשם והזרימה החזקה בנחלים בצפון נמשכו גם ביום שבת בבוקר, גם בפחות מוכרים שבהם, ויצרו תופעות נדירות כמו "מפלי הגלבוע" שנוצרו בירידה מהר הגלבוע לכיוון עמק-חרוד, בסמוך למבנה המועצה (המחצבה הישנה). 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים