דף הבית >> המועצה בשבילך >> ידיעון הגלבוע >> ידיעון 2016 >> הנה באה הרכבת לגלבוע
 


הנה באה הרכבת לגלבוע: שינויים בתחבורה הציבורית, רשימת הטבות, והצבת עמדה להנפקת רב-קו בגלבוע

 

בגלבוע נערכים לתחילת נסיעת רכבת העמק, בקו המיתולוגי המחבר בין בית-שאן לחיפה, כאשר תחילת פעילות הרכבת מתוכננת להתרחש ב-16 לאוקטובר, תקופת חול המועד סוכות. בחודשים האחרונים מקיימים במועצה קשר עם כל גורמי התחבורה הרלוונטיים ובראשם- משרד התחבורה, רכבת ישראל, וחברת סופרבוס המספקת  שירותי תחבורה ציבורית בגלבוע. 
בראש סדרי הפעילויות עומד הסדר שהושג   עם חברת סופרבוס אשר תפתח עמדה זמנית להנפקת רב-קו בגלבוע. רב-קו הוא אותו כרטיס  חכם המשמש כאמצעי תשלום במערכת התחבורה הציבורית בישראל.
עם תחילת פעילות רכבת העמק צפויה עליה של שימוש בתחבורה הציבורית 
 ומכאן הצורך להצטייד בכרטיס. הרב-קו מאפשר לנוסע להחזיק בכרטיס יחיד לשימוש במגוון  סוגים של תחבורה ציבורית המופעלים על ידי חברות שונות, ובמגוון של חוזי נסיעה (חופשי  חודשי, חופשי יומי וכדומה). 
על פי הסיכום, מיד לאחר חופשת ראש  השנה, תיפתח עמדת רב-קו במשרדי החברה הכלכלית גלבוע, אשר שוכנים בכניסה לגוש יעל   (בסמוך למגרש הכדורגל של אסי-גלבוע). 
העמדה תפעל בימים הבאים: 
  • ביום רביעי  (5.10) בין השעות 10.00-17.00,
  • ביום חמישי (6.10) בין שעות: 9.00-17.00, 
  • ביום שישי  (7.10) בין שעות: 9.00-13.00
  • ביום ראשון (9.10) בין שעות: 9.00-17.00.
     
יש להדגיש כי עמדה זו היא תוספת ושירות נוסף הניתן לתושבי הגלבוע. ז"א, היא לא במקום 
השירותים הניתנים ע"י גורמי התחבורה. מי שלא יספיק להגיע בימיים הללו, יוכל  להיכנס לאחת מתחנות הרכבת (או תחנה מרכזית של אוטובוסים), ולהנפיק לעצמו כרטיס  רב-קו. 
הסיכום עם חברת סופרבוס כולל גם התאמות  ושינויים בקווים הפעילים כך שניתן יהיה לשלב בין נסיעה באוטובוס לנסיעה ברכת. וכך, קו 52 המשרת את היישובים מוקייבלה, מגן שאול, צנדלה וגן-נר, וקו 49 המשרת את היישובים  אביטל, מיטב, פרזון ויעל, ימשיכו את נסיעתם לתחנת הרכבת בעפולה לאחר ההגעה לתחנה  מרכזית.
שני הקווים מסיימים ומתחילים את מסלולם בתחנת הרכבת ולכן העצירה תהיה בתוך 
 מתחם תחנת הרכבת. 
בנוסף, קו 50 המשרת את היישובים רם  און, חבר, ברק, אדירים ודבורה, קו 51 המשרת את היישובים גדיש, מלאה, אומן וניר יפה, וקו 44 המשרת את היישובים טמרה ונאעורה (וכן את נין מהמועצה השכנה) - יישנו את  מסלולם ויחלפו בתחנת הרכבת לפני הגעתם לתחנה המרכזית עפולה.
המשמעות, במקרה זה, היא הארכת מסלול הנסיעה
 (במקצת) לנוסעים אשר מעוניינים להגיע למרכז עפולה. 
גם משרד התחבורה ורכבת ישראל, בתיאום  מלא עם מוא"ז הגלבוע, נערכים במלא המרץ לקראת תחילת עבודת הרכבת, והחליטו על  מספר הטבות שיינתנו למשתמשי רכבת העמק.
יודגש
 שההטבה ניתנת למי שמגיע לאחת מהתחנות  החדשות שנבנו- בית שאן, עפולה, מגדל-העמק-כפר ברוך, ויוקנעם-כפר יהושוע. אין שום  רלוונטיות או קשר למקום המגורים.
ההטבה לנוסעים מתחלקת למעשה לשלוש הטבות, כאשר כל
 אחת מהן היא לפרק זמן אחר ומקנה הנחה אחרת. 
ההטבה המשמעותית ביותר היא הראשונה  שתחל בתקופת ההרצה החל מה-16 באוקטובר, ועד לתחילת הפעילות הסדירה ב-4 בנובמבר. 
בשבועיים הללו ניתן יהיה לעלות בכל אחד מתחנות רכבת העמק ולנסוע בחינם לכל יעד  בארץ (הלוך ושוב).
פשוט להגיע לתחנה, לבקש ולקבל כרטיס נסיעה בעמדות הכרטוס של
 הרכבת.
ההטבה השנייה
 תחל מיד לאחר מכן ותמשך למשך שלושה חודשים. בתקופה זו הנסיעה  חינם היא בין תחנות רכבת העמק, כאשר התוואי ממשיך עד עתלית. ז"א, למי שירצה  לנסוע (לדוגמה) לת"א, ירכוש כרטיס אבל יישלם על הפער היחסי כאילו עלה על  הרכבת בעתלית. ההטבה הזו תהיה באמצעות כרטיס רב-קו, והיא תחול בשלושת תחנות הרכבת (למעט תחנת כפר יהושוע). 
בתום שלושה חודשים של נסיעה חינם , תינתן הנחה של 50% (הלוך ושוב), במשך שנתיים נוספות (!), לכל הנוסעים שיעלו בכל  אחת מתחנות רכבת העמק (למעט כפר יהושע), כאשר כאן ההטבה מתייחסת לתחנות רכבת העמק רק  עד חיפה. ז"א, מי שייסע לת"א (שוב לצורך הדוגמה), ישלם את מחצית המחיר עד חיפה,   ומחיפה עד ת"א מחיר מלא.
 
חג שמח ושנה טובה 
 
בברכה
שי אלט דובר מועצה אזורית הגלבוע 

 

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים