דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> יד לחמישה: יום למידה בנושא זהירות בדרכים
 

זה"ב של ביה"ס!

יד לחמישה ביום למידה בנושא זהירות בדרכים במהלכו הוכשרו נאמני נסיעה

בבית הספר יד לחמישה, לוקחים את נושא הבטיחות בדרכים במלוא הרצינות הראויה, והקדישו יום שלם למען לימוד הנושא והכשרת נאמני נסיעה. בבית הספר, אשר נמצא בגוש חבר שבגלבוע, ביקשו לעורר מודעות ופתיחות לנושא בטיחות בדרכים בקרב התלמידים, תוך שיתוף צוותי הלימוד והקהילה. לצורך כך הכינו רכזות זה"ב (זהירות בדרכים), המורות שמחה בנימין ואתי דרעי, יום שכולו פעילויות ולמידה משמעותית בנושא.
 
במהלך היום עברו התלמידים מספר תחנות מלמדות בדגש על בטיחות ילדים כהולכי רגל, ועל חשיבותם של חגורות הבטיחות, ותחנות המסבירות דרכי רכיבה נכונה באופניים, מקומות משחק בטוחים, שימוש בהתקני ריסון, הסעות תלמידים והיסח דעת.
עובד נור, ראש המועצה: "יוזמה מבורכת של הנהלת ביה"ס, שיש בה אמצעי ממשי להילחם בתאונות הדרכים באמצעות חינוך ערכי לשמירה על חיי אדם, להתנהגות בטיחותית וסובלנית בדרכים, ולתרבות המכבדת את בני האדם ואת חוקי התנועה".
 
גולת הכותרת של היום הייתה הכתרת נאמני ההסעות. זוהי יוזמה מקומית ומבורכת של ביה"ס שנוצרה כחלק מלימוד נושא ההתנהלות נכונה בזמן הסעות תלמידים. תפקידם של "נאמני הסעות" הוא לסייע ולהקל משמעותית על נהגי ההסעות, כך שיכולו להתרכז בנהיגה ולא באכיפת משמעת. לצורך כך הוכשרה קבוצה גדולה של ילדי כיתה ו' לתפקיד האחראי.

מספרת הילה כהן-טולדנו, מנהלת ביה"ס: "מידי בוקר יחכו 2 נאמני הסעות בכל יישוב להסעה. ברגע שתגיע ההסעה תפקידם יהיה לוודא שכולם יושבים במקומם, חגורים, ולא מסתובבים ומפריעים בעת הנסיעה. יש בכך לקיחת אחראיות ראויה של הילדים וחינוך ערכי שהוא בבחינת תוספת עזרה משמעותית לנהגים".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים