דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> יום האשה הבינלאומי בגלבוע
 

יום האשה הבינלאומי: ראש המועצה, עובד נור ועובדות המועצה למען קידום מעמד הנשים בעשייה ומיגור תופעת האלימות

על פי נתוני משטרת ישראל, במהלך השנים 2015-2013 נרצחו בישראל 72 נשים, כ- 80 אחוז מהנשים הנרצחות נרצחו בשל היותן נשים

7.3.2016
לרגל יום האשה הבינלאומי (8.3) התכנסו בלשכת ראש המועצה בגלבוע, עובד נור ונשות המועצה מכל קשת התפקידים לצילום קבוצתי משותף, במטרה להציג את הכח הנשי בעשייה והחשיבות לקידום נשים ומעמדן. ראש המועצה בירך את הנשים הנמצאות בחזית העשייה הציבורית, מידי יום ומעניקות שירותים לתושבים ולמינהלת המועצה.  
בדברים שאמר נור לרגל יום האשה, הוא בחר להתייחס לצורך בקידום מעמד האשה ולפעול למיגור תופעת האלימות כלפי נשים:
"נשים מניעות את גלגלי החיים, בבית, בעבודה ובחברה ומצטיינות בכל דבר שהן עושות. הן מהוות דוגמא ומודל למשפחה ולסביבה ויחד עם כל אלו מגיעים גם אחריות, עומס ומחוייבות רבה. גם בכל אלו נשים עומדות בגבורה. בכל העולם צברו נשים הישגים לאורך ההיסטוריה בכל תחום אפשרי אבל משחר ההיסטוריה נאצלו גם להאבק על זכויותיהן ועל שוויון חברתי בין המינים. בעשורים האחרונים הצליחו נשים בכח שיש רק להן, להוביל שינוי חברתי ותפיסתי ויש להתגאות בהישגים לקידום מעמד האשה בחברה, הישגים שתרומתם לאנושות היא גלובלית. יחד עם ההישגים אסור לנו להרפות ידינו מהעשייה לקידום מעמד האשה והדרך לשוויון עוד ארוכה. שוויון בפרנסה, בנטל ובמוגנות האישית. בשנת 2015, ערך מרכז המחקר והמידע בכנסת דו"ח על אלימות כלפי נשים והנתונים צריכים לזעזע את כולנו. מחובתנו לעלות את הנושא לסדר היום ולפעול למיגור התופעה, שעדיין קיימת בישראל 2016"  
על פי הדו"ח, בחודשים ינואר-אוקטובר 2015 נפתחו במשטרת ישראל 3,727 תיקים בגין תלונות על עבירות מין נגד נשים, ב- 56 אחוז מהן הנפגעת היתה בגירה ובכ-44 אחוז הנפגעת היתה קטינה.  267 תיקים היו בגין עבירות מין בתוך המשפחה ומחצית מהתיקים בגין עבירות מין כלפי אישה נפתחו בגין מעשה מגונה בכוח. על פי נתוני משטרת ישראל, במהלך השנים 2015-2013 נרצחו בישראל 72 נשים. כ- 80 אחוז מהנשים הנרצחות נרצחו בשל היותן נשים.

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים