דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> יום השואה והגבורה בגלבוע
 

אירועי יום השואה החלו אתמול בערב בטקסים ביישובים עצמם, ואילו היום היו אלו הצוותים החינוכיים בביה"ס של מינהל החינוך בגלבוע, שארגנו טקסים מיוחדים בהם ניתן דגש לממד האנושי. הרעיון המחבר הוא להתמקד באנשים, בניצולים, בנספים, להבליט ולהוקיר את מלחמת ההישרדות של אחינו ואחיותינו אל מול הרוע הבלתי נתפס, ומנגד להתייחד עם זכרו של אדם אחד באופן משמעותי ומכבד. בין השאר השתתפו תלמידי הגלבוע בפעילות הארצית במהלכה מדליק כל תלמיד נר זיכרון אישי, עם שם של אדם שניספה בשואה ועם מידע על חייו אותו הוא לומד להכיר. בפעולה פשוטה וטהורה זו חולקים התלמידים כבוד לאיש אחד או לאישה אחת ומקיימים ערך חשוב של כיבוד והנצחה. אלמנט נוסף שהודגש בטקסים הוא ממד התקומה, המרד והקמת המדינה, דווקא מתוך תהומות של אומה למודת סבל.

בבניין המועצה הוכנה כבר אתמול פינת הנצחה מרגשת ונוגעת ללב. המקום הוכן ע"י גלית בר-גיל (מנהלת מ' תרבות), עבור העובדים והמבקרים הרבים בבניין. אירועי יום השואה בגלבוע ינעלו הערב במושב מלאה, כאשר במסגרת המיזם "זכרון בסלון", תתארח רבקה כנען (כפר יחזקאל), ניצולת שואה, שמספרת את סיפור הישרדותה המרגש.

עובד נור, ראש המועצה: "ערב יום השואה והגבורה מוצא אותי כמידי שנה מהרהר בעוצמת הזוועה, בחוסר האנושיות ומידת הסבל שהדעת לא מסוגלת לקבל. אל מול השנאה היוקדת והמסויטת, אנו מחויבים בעיקר לזכור, ולא לשכוח. העם היהודי ידע, משחר קיומו, לפתח לעצמו את מידת הזיכרון. הדבר עיצב את זהותנו והווייתנו, שימר את המסורת, וקיבע את התודעה שלנו כאומה. ממש כפי שאחינו ידעו מתוך התהומות והמלחמה על הישרדותם הפיזית, למצוא תעצומות נפש לשמור על המסורת והתרבות של העם היהודי, כך גם עלינו לשאת את לפיד הזכרון ולהעבירו מדור אל דור"

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים