דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> יחד לב אל לב
 

יחד לב אל לב: למעלה מ- 800 ילדי הגנים באירוע מסכם, לפעילות חסרת תקדים של דו קיום ושיתוף, בין כל גני הגלבוע

זה זמן רב שהגלבוע הוא דוגמה ושם דבר למודל מוצלח בכל הקשור לחיים המשותפים בין כל האוכלוסיות המתגוררות ברחבי מועצה. נדמה שהפעם הצליחו במועצה, לקחת את מדיניות החיים המשותפים, צעד אדיר קדימה, ולהחילו כבר בגיל הגנים, במסגרת פעילות מרגשת המקדשת את ערכי סובלנות ושוויון והידוק היחסים. באירוע המוני שהתקיים במעיין-חרוד, התכנסו למעלה מ-800 ילדי הגנים והצוותים החינוכיים בגלבוע, לאירוע שבו סיכמו את מיזם "יחד בגלבוע", שכלל מפגשים והפעלות משותפות. שיא האירוע היום היה כאשר כל ילדי הגנים רקדו במשותף ריקודים  אותם למדו במהלך שלושת החודשים האחרונים (להיטים מוכרים בעברית ובערבית).
 
"יחד בגלבוע" היא תכנית מובילה של מינהל החינוך במועצה וכוללת את כל גני החובה בגלבוע (29 גנים). מטרת התכנית ליצור חיבור תרבותי המאפשר לילדים לכבד ולהעריך את האחר, לצד חיזוק הזהות העצמית של כל מרכיבי האוכלוסייה בגלבוע. מדובר בפרויקט בין אישי מרגש, שמכיל את כל הערכים החינוכיים שהם תוצרים של החזון החינוכי בגלבוע, כטיפוח סובלנות, הכרת האחר, העמקת תרבות ויצירתיות, ופעילות משותפת לכל ילדי המועצה. חשוב לציין שלא מדובר רק על קידום ערכי דו-קיום, בין יהודים לערבים, אלא בין כל גווני החברה וסוגי הישובים הקיימים בגלבוע.
 
"החיים המשותפים בגלבוע" הוא אינו ביטוי סתמי והוא מקבל משמעות ממשית ומרגשת עוד בגיל הגן". אומר עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע. "השנה התחלנו להפעיל תכנית המקיימת מפגשים משותפים ופעילויות העשרה משותפות כבר בגיל גני ילדים כי אנו מאמינים בלב שלם שזו שליחות לאפשר לילדים לראות את העולם מנקודות מבט נוספות, וחשוב לסלול עבורם את הדרך לקבל את האחר ולא לפחד. כך נבנה לילדינו עתיד טוב יותר".
 
התוכנית כוללת מפגשים מגוונים, אשר שמים דגש על עולם התוכן של הילדים וכוללים חשיפה לתחומי המוזיקה, הריקוד והאומנות הפלסטית ומונחים ע"י מדריכות מנוסות ומוסמכות. חלק משמעותי בתוכנית כולל אירוח הדדי בין הגנים וביקורים משותפים במשכן לאומנות בעין חרוד. "פסגת המפגשים" היו ההפעלות שעשתה המדריכה דגנית גולן, מטעם קרן קר"ב, במהלכם רוקדים הילדים בהתאם לשירים מוכרים בשני השפות.
 
במסגרת "ביחד בגלבוע" ביקרו בתחילת השנה, כל גני החובה במשכן לאומנות בעין חרוד, שם נערכו עבורם פעילויות משותפות, מתוך תפישה לפיה באמצעות חשיפה ליצירות אמנות ועידוד יצירה, ניתן לגשר על פערי שפה ותרבות. המשכן לאומנות, ביחד עם מיל"ת ומשרד החינוך (וכאמור קרן קר"ב), מהווים שותפים בכירים לפרויקט. אנקדוטה מיוחדת נרשמה בתחילת חודש מרץ, במהלך מפגש בין ילדי גן אלבראעם ממוקייבלה שהתארחו אצל חבריהם מגן סגול אשר בקיבוץ עין חרוד איחוד. לאותו מפגש הגיע גם עובד נור (ראש המועצה), שעבורו זה היה ביקור מיוחד, אשר החזירו לאותו גן בו הוא גדל כילד בקיבוץ.

 
"המיזם מתקיים באופן הכי טבעי בגלבוע". מספר יאיר ילובקסקי ראש מינהל החינוך במועצה. "אנחנו מבקשים ליצור גשר תרבותי שיאפשר לילדים ללמוד ולהכיר את עולמם של חבריהם, לכבד ולהעריך את מורשתם ותרבותם ולצד זה לאפשר את חיזוק הזהות העצמית- כל זאת באמצעות חיבור בין גנים מכלל המגזרים היוצרים את הפסיפס האנושי הייחודי של הגלבוע"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים