דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> ילדי ביה"ס נר הגלבוע הפכו למורי
 

ילדי ביה"ס  נר הגלבוע הפכו למורים, ובמשך יום שלם לימדו את חבריהם לספסל הלימודים, ואת הצוות החינוכי במקום

 

ביה"ס היסודי בגן נר, "נר הגלבוע", ממשיך להוביל בתחום הלימוד הפרונטלי, אותו הוא מאתגר כל פעם מחדש מתוך רצון לחזק את כישורי הלמידה. השבוע הגיע לשיאו פרויקט "הזמן הגמיש", שהוא פועל יוצא מחזון ביה"ס לטפח תרבות של למידה מגוונת, ולסייע בכך לתלמידים להתמודד עם אתגרי המאה.
 
במשך יום שלם, התהפכו היוצרות, ומי שהדריך ולימד את השיעורים בביה"ס היו התלמידים עצמם! החלוקה לשיעורים נעשתה לפי תחומי העניין של התלמידים, וכדי להדגיש אלמנטים חברתיים, שובצו באותו שיעור תלמידים מכיתות ג' ועד ו', וכך התקיים גם תהליך של הרחבת מעגלי החברויות. בנוסף לתלמידים, על ספסלי כיתות הלימוד התיישבו הורים שהיו שותפים מלאים למהלך, וכל הצוות החינוכי, כולל אב הבית ומזכירות ביה"ס, שנהנו להעשיר את עולמם בתכנים חדשים מפי התלמידים.
 
במהלך היום התקיימו שיעורים שונים, במגוון נושאים המעניינים את הילדים, כגון: כיצד להתמודד עם חרם? במהלכו יהלי, נועה ושני, (מכיתת קשת), שעברו הכשרה בגישור, הסבירו על משמעות החרם וכיצד ניתן למנוע זאת. התלמידים מיקי ואור (מכיתת רימון), הסבירו כיצד ניתן לצלם נופים ולערוך אפקטים בצילום. התלמיד אילון מכיתת ורדים העביר הרצאה על חשיבות אכילות פירות וירקות כחלק מתזונה נכונה ובסוף דבריו התקיימה סדנת הכנת "שיפודי בריאות" מפירות. דורון (מכיתת אורן) ביקש להקנות את יסודות הסיף, ואילו עמית מכיתת ורדים ביקש להסביר על בריאת העולם ותיאוריית המפץ הגדול. בנוסף לכל זה התקיימו עוד שיעורים בנושאים כמו: יצירת קומיקס, יסודות הכדורגל, מדיטציה, אפיה, גידול כלבים, יצירה בפלסטלינה ועוד.
 
מנהלת ביה"ס נר הגלבוע ד"ר אביבית כהן: "אני לא שוללת בהמשך התהליך, שילוב הילדים במערך ההוראה בביה"ס. אנו מדרבנים  את התלמידים לבחור שיעורים המעניינים אותם, ולא לחשוש מלבחור דווקא את השיעור בנושא שהכי זר להם. מרחבי הזמן הגמיש הינם חלק מתפיסה חינוכית המאפשרת לילד וגם למורה בחירה ללמוד וללמד תחום עניין ייחודי. ע"י הפרויקט הזה אנו מעצימים הישגים פדגוגים, ומקדמים פיתוח היצירתיות, הסקרנות, החשיבה העצמאית והכישורים החברתיים."
 
במסגרת פרויקט "הזמן הגמיש", משתנה פעם בשבועיים (בימי חמישי), מערך השיעורים "הרגילים", ובמקום זאת מתקיימים שיעורים בנושאים המעניינים את הילדים. הפרויקט מקנה למורים פלטפורמה ללמד, להסביר ולהדריך בתחום נוסף, שהוא מעבר לתחום אותו הם מלמדים בשגרה.

 
יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך: "צרור ברכות ותשבחות לביה"ס נר הגלבוע, על יישום פרויקט המעודד למידה "מחוץ לקופסא" והנשען על עקרונות חינוכיים-חברתיים המתכתבים עם חזון החינוך בגלבוע"
.
תמונות נוספות מ"הזמן הגמיש" בביה"ס נר הגלבוע:

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים