דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> 'כולאננה' בגלבוע: ילדי כיתה ה' מביה"ס יד לחמישה ומחט"ב מוקייבלה
 

'כולאננה' בגלבוע: ילדי כיתה ה' מביה"ס יד לחמישה ומחט"ב מוקייבלה,  משלבים כוחות ויוצרים יחדיו וויטרז'ים לקישוט מרחבי בתי הספר

 

הגלבוע ממשיך להוות בית חם לפעילויות חינוכיות-ערכיות המקדשות את ערכי סובלנות, שוויון והידוק היחסים המשותפים. השבוע החלה פעילות כולאננה בגלבוע (מבית היוצר של עמותת 'רוח טובה'), בבתי הספר יד-לחמישה (סמוך לדבורה), וחטיבת הבינים שבכפר מוקייבלה. בבסיס הפעילות ניצבת העשייה האומנותיות שיוצרים יחדיו הילדים, וזו מתוך תפישה כי האומנות הינה שפה אוניברסאלית, השוברת מחיצות ומקרבת בין אוכלוסיות.
 
כ-25 ילדי כיתה ה' מחט"ב מוקייבלה, הגיעו לביה"ס יד-לחמישה והתקבלו בחום ע"י ילדי כיתה ה' שבמקום. האורחים ממוקייבלה הגיעו לאחר מפגשי הכנה מוקפדים של הצוותים החינוכיים. הילדים חולקו לקבוצות עבודה משותפות ויחדיו יצרו וויטרז'ים (אומנות יצירה על זכוכית) שיקשטו מעתה את מרחבי ביה"ס יד-לחמישה. בחודש הקרוב יתהפכו היוצרות וילדי יד לחמישה יתארחו יום שלם בחט"ב מוקייבלה ושם יכינו יצירות אומנות שיעטרו את ביה"ס המקומי.
 
לדברי הילה כהן-טולדנו הפעילות היא נגזרת מחזון הקיום המשותף שבגלבוע: "אי אפשר לחיות בגלבוע מבלי להכיר את השכנים, ומטרתנו היא ליצור את המפגשים הללו כמה שיותר מהר ובגילאים צעירים. האומנות היא דרך נהדרת לעשות זאת ויצירות האומנות הנוצרות, מקסימות בהתאם".
 
מיזם 'כולאננה' הוקם במטרה לחזק את לכידותה של החברה הישראלית, באמצעות טיפוח קהילות המקדמות חברה הוגנת יותר עבור כלל אזרחי מדינת ישראל. המיזם פותח לראשונה ע"י המכון לקידום אזרחות משותפת בישראל, אומץ ע"י הקרן ע"ש תד אריסון, ומנוהל על ידי עמותת 'רוח טובה'. כאמור, פעילות כולאננה בגלבוע מבקשת להישען על היצירה האומנותית ככלי אפקטיבי לביסוס חברויות ויחסי שכנות טובים.

 
לדברי יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך במוא"ז הגלבוע, ריבו פעילויות מהן אלה, הן בבחינת תרומה משובחת: "עוד מפגש ועוד פעילות, מקנים לילדים את היכולות לראות את העולם מנקודות מבט טובה יותר ופחות חוששת מהאחר. הדבר סולל את הדרך לקבל, לא לפחד, ומחזק את האמונה שהחיים המשותפים הם טבעיים ואף ניתן ללמוד אחד מהשני. כך נבנה לילדינו עתיד טוב יותר"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים