דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17 >> כלבת- מוא"ז הגלבוע בעוד שני מבצעי חיסוני דחף בישובים
 

כלבת- מוא"ז הגלבוע בעוד שני מבצעי חיסוני דחף בישובים

מתחילת חודש אוקטובר התגלו למעלה מ-40 מיקרי כלבת באזור העמקים והגלבוע!
 

תופעת הכלבת ממשיכה לעורר דאגה רבה באזור הגלבוע והעמקים, ובעקבותיה נוקטת מוא"ז הגלבוע בצעדי חירום חסרי תקדים. במהלך סוף השבוע שעבר, כלב ביתי בישוב גדעונה, החל לגלות סימנים עצביים. הכלב נשלח לבדיקה והתוצאות שהגיעו ביום שבת (25.11), אוששו את החשד לפיו הכלב חולה בכלבת. מדובר בכלב מסוג פינצ'ר מעורב (חום קטן), אשר משפחתו מתגוררת במרכז הישוב.
 
בעקבות גילוי הכלבת בגדעונה החלה המועצה, בתחילת השבוע, במבצע של הענקת חיסוני דחף, עבור כל חיות הבית של תושבי גדעונה. הכלב שנמצאה חולה בגדעונה לא היה מחוסן, דבר המדגיש ומחדד את הצורך החיוני להקפיד על הענקת חיסונים לחיות הבית, ובהתאם למועד הקבוע עבורם בחוק. בהמשך לכך, חייבו במועצה את תושבי גדעונה, אשר חושבים שהיו במגע עם הכלב, לפנות מידית למשרד הבריאות לברור האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.
 
עובד נור, ראש המועצה: "אנו באירוע חירום ועושים ככול יכולתנו בניסיונות למניעת התפשטות מחלת הכלבת, קליטה של כלבים חשודים (בכלבית המועצה העמוסה לעייפה), ובמתן חיסוני דחף בכל הישובים בהם התגלה המחלה, תוך מעבר בית- בית וחיסון כל חיות המחמד". ראש המועצה גם התייחס למצב בעת האחרונה לפיה רותמת המועצה את הרשויות הממונות לעבודה אפקטיבית, ובמצב חירום, וזאת על מנת למגר את התופעה המדאיגה משטחי יישובי המועצה. עובד נור: "אנו עושים הרבה אך זה לא מספיק, ולכן אנו דורשים את הכלים המתאימים לעת הזו ואת הגיבוי התקציבי לפעילויות של המועצה, למתן הגנה מהותית על בריאות וביטחון תושבינו! ההתפרצות הדרמטית והאינטנסיבית במספר מקרי תקיפות תנים חולי כלבת, תואמת את הערכתנו והתראה שסיפקנו לרשויות (בשנה החולפת), וזאת על רקע העובדה כי התנים באזור הגלבוע והעמקים, הינם "זן מתפרץ", המפרים את האיזון הטבעי בשטח, ולאחר נזקים גדולים לחקלאות, כעת גם מסכנים חיי אדם".
 
בהמשך השבוע, ובעקבות מספר מקרים חריג בהם נצפו תנים בקרבת ובתוך קיבוץ בית השיטה- יצאה המועצה גם במבצע של מתן חיסוני דחף לכל חיות הבית של תושבי הקיבוץ. הפעילות בבית השיטה נעשתה למרות שלא התגלה מקרה של כלבת בתוך הישוב, אך המועצה ביקשה להגביר את היערכות, לנוכח המצב המאתגר המתקיים באזור לאחרונה.
 
מאז יום כיפור האחרון (תחילת חודש אוקטובר), התגלו באזור הגלבוע והעמקים, למעלה מ-40 מקרים של מחלת הכלבת! בהינתן שמתחילת השנה ועד חודש אוקטובר, התגלו בכל הארץ 14 מקרים (ממוצע של מקרה וחצי לחודש), הרי שתופעת הכלבת באזור העמקים מוגדרת כהתפתחות חמורה, דרמטית, המחייבת התגייסות חירום של כל הגופים, לצורך טיפול יעיל במחלה. במוא"ז הגלבוע חוזרים על קריאתם לתושבים- להישמע להוראות שפורסמו בהרחבה ובכך להישמר היטב כנגד התופעה.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים