דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> כנס תחבורה בגלבוע
 
 
 
המשתתפים קיבלו סקירה רחבה מראש המועצה ומנהל מחלקת התחבורה על שיתופי הפעולה והפרויקטים במועצה, עם כלל הגופים באזור
 
מחלקת התחבורה במועצה האזורית הגלבוע ארחה השבוע את מנהלי התחבורה וקציני הבטיחות של 20 מועצות אזוריות, הפרוסות מהשרון ועד לרמת הגולן. בכנס נטלו חלק גם מנהלת גף ההיסעים במחוז צפון של משרד החינוך, אטה טומסיס ואילנה לוסטיג, מנהלת ביה"ס מקיף "עמל עמק חרוד".
את הכנס פתח ראש המועצה, דני עטר אשר ברך את הקהל הרחב שהגיע בנוכחות מרשימה, על אף מזג האוויר הסוער. עטר סקר בפני המנהלים את התפתחות המועצה בתחום הרחבת הישובים וכן התוכנית להעצמת ההרחבות והגדלת האוכלוסייה וכמובן לא שכח לציין את מערכת היחסים עם נפת ג'נין ואת מקומה של מחלקת התחבורה בפרויקט ההרחבה והיערכותה, למתן מענה מיטבי לגידול האוכלוסייה. בהתייחסו למערכת היחסים עם מרחב ג'נין אמר עטר כי "ישנה פעילות כלכלית ענפה עם מעורבות ממשלתית. היקף המסחר ב-5 השנים האחרונות גדל ב-8 מיליארד שקלים בשנה. המרחב מול הגלבוע נבדק תמיד בשקט שלו. הפועל היוצא הוא שמחירי הנדל"ן עלו מאז שהקמנו גדר". עטר הוסיף כי משמעות הרחבת הישובים בעינו היא קריטית. "בתכנון הבנייה שלנו נמצאים בתכניות כ-3000 מגרשים, בתי ספר חדשים וגני ילדים". עטר, שבימים בימים אלו סוגר 20 שנה בשירות הגלבוע, סיפר כי צי האוטובוסים מתחדש וצומח וכי שביעות רצון התושבים נבדקת בכל רגע. "פרויקטים בסך מיליארד ושש מאות שקלים יאושרו בקרוב במועצה. יש להם השלכות על מערך ההיסעים באזור. מדובר כאן על תהליך שמחייב אותנו בראייה כוללת".
 
מאיר נוריאני, מנהל מחלקת התחבורה סקר בפני המנהלים את אופן הסעתם של כ-5,000 מוסעים מידי יום ואת פריסת יישובי המועצה והמרחקים ביניהם. כמו כן שיתף נוריאני את הנוכחים בתשתיות החדשות שמחלקת התחבורה תכננה וביצעה במרחב המועצה. מנהלת ביה"ס עמל עמק חרוד, אילנה לוסטיג תיארה במפגש את יחסי הגומלין ההדוקים בין הנהלת ביה"ס למחלקת התחבורה, שכן כאלף מתלמידיה, מוסעים מידי יום לביה"ס וממנו לכ-30 ישובים הפרוסים במועצה ומחוצה לה.
המשתתפים יצאו בסיום דיון מסקרן, לסיור באזור וביקרו בין היתר במעבר גלבוע. התרשמותם של באי הכנס ממרקם היחסים של המועצה עם נפת ג'נין, היקף הסחורות, כלי הרכב והולכי רגל שעוברים מידי יום במעבר, הייתה רבה. האורחים מחוץ לאזור, התכבדו בדברי מתיקה בביתו של פיראס, נהג האוטובוס שלהם ממוקייבלה וכן קיבלו הרצאה קלילה ומרתקת על האזור בתקופת התנ"ך לאורך דרך נוף הגלבוע, על ידי המדריך משה קשי.
נוריאני סיכם את הביקור כמוצלח והודה על ההפריה ההדדית של כלל מנהלי התחבורה וקציני הבטיחות שהגיעו וכן לראש המועצה עטר שתרם להצלחת הכנס החשוב.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים