דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> כשחזון חינוכי ארצי פוגש חזון חינוכי מקומי
 

כשחזון חינוכי ארצי פוגש חזון חינוכי מקומי

אינטראקציה בין החזון המקומי בגלבוע, לבין החזון הלאומי של משרד החינוך, עמדה בלב ביקורו של  שמואל אבוהב, מנכ"ל משרד החינוך, השבוע בגלבוע. המנכ"ל ופמלייתו ביקשו להכיר מקרוב את החזון החינוכי שגובש לפני שנתיים בגלבוע, ובמקביל להציג בפני כל העוסקים בתחום החינוך בגלבוע את משנתו של משרד החינוך, כמו גם את אותם כיוונים אליהם צועד החינוך בישראל.  עיקר הביקור עסק בשיח משותף עם עובד נור, ראש המועצה, יחד עם יאיר ילובסקי, ראש מנהל החינוך, וכל מנהלי ומנהלות בתי הספר במועצה.
 
האירוע נפתח בסקירה של עובד נור, שהציג בפני אבוהב את מכלול העשייה ורמת האינטנסיביות וההשקעה הגבוהה בחינוך בגלבוע, כנגזרת מחזון החינוך שגיבשה המועצה הנוכחית. בין השאר ניתן דגש על כך שהמעשה החינוכי בגלבוע, מהווה בית חם ומקור ארצי לפעילויות חינוכיות-ערכיות המקדשות את ערכי סובלנות, שוויון והידוק היחסים המשותפים, כשיקוף לפספס האנושי המדהים בגלבוע.
 
עובד נור, ראש המועצה: "נושא החינוך עומד בראש פעילותי וכך גם של המועצה. אנו משקיעים את מירב תשומת ליבנו, עם תקציב מכובד (מעל למחצית תקציב המועצה), בפעילויות ובפרויקטים שמהותם חינוך ילדנו. לפני כל המצוינות הפדגוגית, ישנה המהות של הנחלת הערכים. הצלחת החינוך בגלבוע היא קודם כל בהטמעת ערכי ערבות הדדית, תרומה ומעורבות קהילתית משמעותית. מינהל החינוך בגלבוע מוביל ביזום ופיתוח תכניות פדגוגיות וחברתיות לקידום ילדי הרשות והוריהם שיש בהם מרכיב חינוכי בולט יחד עם יצירת אינטגרציה בין יישובית, ללא קשר לדת, ישוב, או מצב סוציו אקונומי".
 
יחד עם אבוהב, הגיעה ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, וביחד הם ביקשו לשאול שאלות את מנהלי בתיה"ס, ולהתעניין אודות דעתם לנושאים חינוכיים והפתרונות המוצעים. מרשים היה לגלות את רמת הבקיאות והידע שהפגין מנכ"ל משרד החינוך, כאשר לפני כל שאלה, ידע לציין בפני כל מנהל או מנהלת ביה"ס, מגמה ראויה או הישג מיוחד שקבע אותו בית הספר לאחרונה. ד"ר אורנה שמחון הוסיפה להערכה ולהתרשמותה מהנעשה בגלבוע, כאשר ציינה את מערכת החינוך בגלבוע "כפורצות דרך בכל הקשור למעורבות חברתית וקיום משותף". ד"ר שמחון דיווחה לנוכחים על החלטת מחוז הצפון, לכלול את יאיר ילובסקי, כנציג מנהלי מחלקות חינוך, בצוות משימה מחוזי שהוקם, המבקש לגבש ולפתח דיסציפלינה של תחום החדשנות והיזמות.

 
שמואל אבוהב סיכם את המפגש המרתק תוך שהוא מביע את הערכתו מעומק הלב על העשייה החינוכית המרשימה במועצה: "יש בגלבוע השקעה וחשיבה מחוץ לקופסה תוך שיתוף פעולה פורה בין כל הגורמים העוסקים בחינוך. הדבר מוביל לתשתית יוצאת דופן עם אנשים שמוציאים הצלחה תחת ידם. הדברים וההישגים מדברים בעד עצמם".


 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים