דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> כ"ט בנובמבר בגלבוע - פעילות חווייתית בבי"ס יד לחמישה
 

כ"ט בנובמבר בגלבוע

ילדי שכבת כיתות ד' לא ישכחו במהרה את המועד כ"ט בנובמבר, לאחר פעילות חווייתית שקיים בבי"ס יד לחמישה. לציון המועד המיוחד (החלטת האו"ם על סיום המנדט והקמת המדינה), יצאו תלמידי שכבת כתות ד' והמחנכות לחורשת האקליפטוס בצומת חבר שבתענך. הילדים צעדו בגאווה כשדגלי הלאום בידיהם ופעלו בחורשה בתחנות ברוח התקופה: הבריטים, היישוב הישן, היישוב החדש- עולים, המחתרות, האו"ם.
 
יאיר ילובסקי, מנהל החינוך במוא"ז הגלבוע: "יוזמה מבורכת! חזון החינוך בגלבוע מתייחס להכרח בטיפוח זהות והעצמת תחושת השייכות לקהילה ולמדינה. בעקבות כ"ט בנובמבר הוקמה מדינת ישראל במאי 1948, והדרך שבא בחרו ביד לחמישה לציין מועד זה, היא לא פחות ממרשימה ומעוררת גאווה".
 
בתחנת היישוב הישן בנו הילדים אוהלים וקינחו בלחם עם ריבה. אנשי היישוב החדש והעולים החדשים עמדו על גדתו של נחל הקישון, קבלו הסבר על הנחל, חצו אותו ונכנסו ברגל לארץ ישראל. בתחנת הבריטים למדו מנהגים מאפיינים וקבלו שמות אנגליים שהילדים היו צריכים לומר באנגלית, לאחר מכן עברו את טקס שתיית התה והעוגיות המפורסם. בקבוצת המחתרות שחקו שתי קבוצות כשמטרת המשחק הייתה להתחמק מן הבריטים ולהגיע לנקודת הסיום, תוך טיפוס על חבלים שנמתחו בין העצים.
בנוסף לכך, בתחנת האו"ם, קיבלו הילדים דגלים המייצגים מדינות שונות שהשתתפו בהצבעה, ושחזרו אותה (בעד/נגד) הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

 

  


 
לדברי הילה כהן, מנהלת ביה"ס: "הפעילות הייתה מגוונת, מעניינת וחווייתית. כל החושים השתתפו בעשייה וזו הלמידה המשמעותית. מבחינתי הצלחת הפעילות מסתכמת בתגובת הילדים שעדכנו בכך שיום זה היה מהנה, מגבש, וחוויתי"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים