דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> גלבוע: ההצלחה בהרשמה המקוונת לגנים, סבסוד משמעותי לצהרונים
 

גלבוע: לאור ההצלחה ממשיכה המועצה ברישום לגני ילדים באמצעות אתר האינטרנט; סבסוד משמעותי לצהרונים שביישובים
 

במועצה האזורית הגלבוע מבקשים לנצל את ההצלחה ברישום האינטרנטי (שנה שעברה) וימשיכו גם השנה בהפעלת מערך ממוחשב, המאפשר הרשמה לגני הילדים באמצעות אתר האינטרנט של המועצה.
 
השירות חוסך משמעותית בזמן ומייעל את תהליך הרישום לגני הילדים, וזאת עפ"י חוק חינוך חובה לשנת הלימודים תשע"ח. ההרשמה החלה ביום א' (29.1) ותמשך עד ה-24.2. השנה תוגברו באופן משמעותי התשתיות הטכנולוגיות, על מנת למנוע עיכוב ברישום. ואכן, ההורים בגלבוע מיהרו לנצל את הפלטפורמה הנוחה וכבר ביום הראשון נרשמו בקלות כ-200 ילדים, כאשר הערכות מדברות על כך שתוך שבוע ירשמו כ-1000 ילדים, מתוך 1800 ילדי הגלבוע (גילאים 3-6) שילמדו במערכת החינוך בגלבוע.
 
לדברי ראש המועצה, עובד נור: "כמועצה המאמינה "שהחינוך הוא התשובה לכל השאלות", נמשיך להשקיע משאבים ולפתח את החינוך בגלבוע. המערכת פועלת להעניק לכל ילד וילדה את המענים הטובים ביותר ואת הכלים הנחוצים להתפתחותם ומימוש יכולותיהם. ברוח חזון החינוך נפעל על פי העקרונות המובילים את עתיד החינוך בגלבוע".
 
בשנת הלימודים הקודמת (תשע"ז) פתחה המועצה 3 גני ילדים חדשים, המצטרפים ל- 66 גני ילדים פעילים בגלבוע. בגני הילדים פועלות 17 תכניות העשרה, ביניהן סל תרבות, מעברים, ספריית פיג'מה, קרב, גנים ירוקים, עיר ללא אלימות ועוד. בנוסף, החלה השנה לפעול תכנית "יחד", המקיימת מפגשים משותפים ופעילויות העשרה לגני ילדים מהמגזר הערבי והיהודי, וזאת ברוח החיים המשותפים בגלבוע.
 
ראש מינהל החינוך, יאיר ילובסקי מסר כי "השנה סיימנו תהליך חסר תקדים, בו גיבשנו את חזון החינוך לגלבוע. היה זה תהליך שיתוף ציבור ייחודי, בו השתתפו מאות תושבים ונציגי מועצת החינוך וצוותי החינוך. צוות מנהל החינוך ימשיך לקיים סיורים בגני הילדים במועצה, על מנת להכיר את הצרכים ולשפר את השירות, ולראות כיצד ניתן להרחיב את תכניות ההעשרה, הניתנות לצוותי החינוך ולילדים".
 
להורים המעוניינים להירשם לגנים ניתן ללחוץ ישירות כאן

 

סבסוד משמעותי בצהרונים

בגלבוע ממשכים במציאת פתרונות להורים ולא מתכוונים להתעלם (גם השנה) מהמציאות הגורסת לפיה רוב הזוגות הצעירים באזור נדרשים לעבודה עד לשעות הערב, דבר המחייב מציאת סידור לילדי הגנים לשעות שבין סגירת הגן עד לחזרת ההורה מהעבודה. לטובת הצורך הזה מפעילה מוא"ז הגלבוע צהרונים ב-18 יישובים בהם פועלת תכנית מיל"ת המהווה תכנית מקיפה עבור הילדים, כהמשך ליום הלימודים, וכוללת ארוחת צהריים חמה, טיפול מכוון פרט וחוגי העשרה.
מעבר לתוכן האיכותי ולאמצעים שמעניקה תכנית מיל"ת, היא מגלמת סבסוד משמעותי בתשלום ההורים שנדרשים לתשלום שנתי על סך 1600 שקל בלבד, המהווים 20% מהעלות הכוללת של הפעלת הצהרונים. שאר העלות מתחלקת בין מוא"ז הגלבוע ומשרד החינוך. לצורך ההשוואה יצוין כי עלות חודשית ממוצאת של צהרון בגלבוע עומדת על כ-1100 שקל
.
 

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים