דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> לא לאלכוהול וסמים
 

תלמידים בגלבוע ציירו גרפיטי על הקיר ואמרו לא לאלכוהול וסמים

במסגרת החינוכית הייחודית שבה התבצע הפרויקט, הכינו בני הנוער ציור קיר מחאתי נגד השימוש בחומרים ממכרים. ראש המועצה, עובד נור, השתתף איתם בצביעה, ואמר: "אנו מגבירים את המודעות בקרב ההורים והנוער, לנזקים ולהשלכות החמורות של צריכת אלכוהול וסמים"
28.12.15

במסגרת פעילויות למניעת צריכת חומרים ממכרים בקרב הנוער, שמבצעות מועצה אזורית גלבוע, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ומשטרת ישראל, התקיים השבוע פרוייקט ייחודי,  במסגרתו צבעו תלמידים את ציור הגרפיטי על קיר המבנה החינוכי בו הם לומדים, בעיצוב שבחרו כחלק מתהליך הכנה והסברה. 
ראש המועצה, עובד נור, שהגיע לתמוך וזכה להשתתף בצביעה, אמר: "אני מבקש להודות לבני הנוער על האמון שנתנו בנו ועל השותפות בסלילת הדרך להגברת המודעות לתופעה והשלכותיה החמורות. התוצאות של צריכה עלולות להסתיים באלימות, התמכרות ונזקים בלתי הפיכים לסביבה ולילד. המועצה החליטה לעלות את הנושא על סדר היום, במטרה להגביר את המודעות הציבורית והקהילתית. אני מודה לכל השותפים לפרויקט וקורא להורים להיות שותפים מלאים ולסייע במאבק".
מנהלת הפרויקט במועצה, מטעם עיר ללא אלימות והרשות הלאומית למלחמה בסמים, ליטל יהושע, אמרה כי מדובר באחת מתוך עשרות פעילויות המתבצעות החודש כמאבק בלתי מתפשר בתופעה: "בני נוער שצורכים חומרים ממכרים היא תופעה מוכרת בכל רחבי הארץ. ביצענו פעולות הסברה בתוך מערכת החינוך והיישובים, בדגש על שיתוף גורמי המקצוע  ומעורבות ההורים. במסגרת פרויקט ציור הקיר, התלמידים הכינו סקיצה וביצעו אותה בהשתתפות ראש המועצה, שלקח מכחול ליד והעביר יחד איתם את המסר. הציור הורכב מעין, עשן סיגריות שמסתיר את היכולת לראות, ומציב את המשתמש באפלה ועלטה. מתחת לעין ציירו בני הנוער נוזלים שמדמים אלכוהול, אך למעשה מהווים בריכה כחולה של דמעות מהתוצאות הנוראיות".
התלמידים המשתתפים בפרויקט יערכו בהמשך גם סיור בכפר שיקום נפגעי סמים מלכישוע והתנסות בסימולטורים בפארק אתגרים, המדמה מצבים בסיכון, ויצפו יחד עם הוריהם בהצגה משותפת העוסקת בנושא. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים