דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> לבנות בית בגלבוע
 

מרכז צעירים בגלבוע בכנס ראשון עבור משתכנים בגלבוע

 
בשנים האחרונות ישנו גידול עקבי בכמות אוכלוסיית הגלבוע, הנובע מהגירה חיובית, ומבנים (ובנות) חוזרים או ממשיכים, הקובעים את מיקום משפחתם ברחבי מוא"ז הגלבוע. לאור רצון של עידוד מגמה מבורכת זו ולאור תנופת הבנייה, יוצא מרכז הצעירים בגלבוע- "תכלס", בסדרת מפגשים מרתקים אשר יעניקו ארגז כלים מלא לאותם אלו המבקשים לבנות את ביתם החדש בגלבוע.
 
המפגש הראשון בסדרה יערך שבוע הבא, "במועדון לחבר" אשר בקיבוץ תל יוסף, ויתמקד בכל ההיבטים השונים במסגרת תהליך רכישת קרקע, לקיחת משכנתא, תכנון והבנייה עצמה.
עובד נור, ראש המועצה: "אנחנו נערכים להמשך פעילויות הפיתוח וצמיחה אינטנסיבית בכל התחומים. חשוב לנו לשפר ולהטיב את השירות הניתן לתושבי הגלבוע ולמצרפים החדשים. בהינתן שהמועצה נמצאת בתנופת פיתוח וגידול דמוגרפי, אנו מבקשים להקנות לכל התושבים כלים ומיידע איכותי אשר יעזור להם בתהליך בניית ביתם בגלבוע".
 
לצורך הכינוס הראשון גויסו שלוש פרסונות, כוחות מקומיים, אשר מומחים בתחומם ויכולים לשפוך אור על כל תהליך הבניה. האדריכלית שרון רותם, תתאר את תהליך התכנון, אישור התוכניות, ומכאן החיבור לבעלי מקצוע, ותהליך העבודה עמם לאורך הדרך. רותם, בעלת "קו סטודיו לאדריכלות ועיצוב", תדגיש בדבריה כיצד נכון יהיה ללוות את בעל המקצוע במהלך פרויקט הבנייה. בכנס ישתתף שי בן משה, שהוא יועץ משכנתאות וותיק, שיספר על תהליך קבלת המשכנתא, וינסה בדבריו לנפץ את המיתוסים הכרוכים בנושא. תוך שהוא מבאר מושגים בנושא המשכנתאות, הוא ינסה לענות על שאלות שכיחות העולות בפי אלו הנמצאים בתחילת הדרך של בנית הבית. כדי להשלים את התמונה יכלול הכינוס גם הרצאה של הקבלן רני רותם, שבבעלותו חברה המתמחה בהקמת בתים פרטיים. מרני רותם יידרש לתאר את כל תהליך הבניה מעיניו של הקבלן. כיצד זה נראה משלב השרטוטים ועד מסירת המפתח. מעבר לתיאור התהליך, יסביר רני רותם כיצד ניתן לשמור על לוחות זמנים ומסגרת תקציבית בריאה בבניה.
 
שניר פרידמן, מנהל "תכל'ס"- מרכז צעירים בגלבוע: "אנו מתחילים בסדרת מפגשים עבור המשתכנים החדשים לאחר זיהוי צורך שעולה מהשטח. הכנס הראשון יכלול מפגש עם שלושה מומחים אשר גם יתארו את תחומם וגם יעניקו מיידע כיצד נכון יהיה לסכרן בינם. המפגש יכלול פאנל שאלות ותשובות בו ניתן יהיה לתושבים להעלות את כל הסוגיות המעסיקות אותם בתהליכי הרכישה, התכנון והבנייה".
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים