דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> לגעת בכולם! פעילות מרגשת ומיוחדת של קבוצת הכדורסל הבכירה (נוער) בגלבוע/מעיינות
 

לגעת בכולם!

זו שנה שנייה ברציפות שהקבוצה הבכירה של גלבוע/מעיינות, קבוצת הנוער בליגת-העל (כיתה יא'-יב') מגיעה לפעילות משותפת עם ילדי בית ספר דרור במסילות, שהוא בי"ס לילדים עם לקויות תקשורת, המאובחנים כילדים על הספקטרום האוטיסטי.
 
הפרעה בתנועה ובמוטוריקה היא מהבולטות אצל הילדים על הספקטרום האוטיזם. מחקרים ותובנות נלמדות, מצביעות כל כך כי פעילויות גופניות הינם אלמנטים נדרשים ומשמעותיים בטיפוח ההתנהגות המוטוריות של הילדים וחיזוק התפקודים הרגשיים-חברתיים והתקשורתיים. תחת הבנה זו יצאו ביום שישי שחקני גלבוע/מעינות יחד עם המאמן ליאור קרת, והגיעו למפגש הראשון השנה עם הילדים, כאשר במהלך השנה מתוכננים להתקיים עוד 4 מפגשים, עם הילדים המקסימים של הבית ספר. השחקנים הלבישו את ילדי דרור בבגדי המועדון והתפזרו לתחנות פעילות, כאשר הילדים עוברים בין התחנות ומתנסים ביסודות הכדורסל ונהנים מהמפגש עם שחקני גלבוע/מעיינות.
 
בהנהלת מוא"ז הגלבוע הגיבו בסיפוק רב ובהתרגשות לנוכח היוזמה והפעילות של מועדון הכדורסל, ורואים בה שיקוף לחזון החינוך בגלבוע המקדש את החינוך לערכי שוויון וכבוד בין בני האדם, ומטפח זהות וגאווה, בתחושת השייכות של ילדיה לקהילת הגלבוע. לדברי גליה רונן, מנהלת ביה"ס "דרור", מדובר במעשה של חסד: "התרגשנו מאוד כבר לפני שנה כאשר המועדון מהגלבוע פנה עלינו לקיים פעילויות עם התלמידים שלנו. להתרגשות הצטרפה שמחה ונחת רוח לנוכח המפגש הספורטיבי השנה של התלמידים עם השחקנים. הפעילות הייתה מקסימה, ומתגובות התלמידים ניכר היה שהם נהנו מאוד ומחכים למפגשים הבאים."
 
מאמן הקבוצה, ליאור קרת, התייחס אף הוא לפעילות כשאמר "כי אנו רואים חשיבות גדולה בכך שהילדים  לומדים את משמעות הנתינה, ומשקיעים מזמנם הפנוי על מנת לתרום לקהילה על רבדיה השונים. הפעילות נמשכת לאורך כל השנה וזאת על מנת לייצר חוויה מתמשכת, לתלמידי ביה"ס ולשחקני הקבוצה. נמשיך להתמסר לקהילה שלנו ונושיט יד לכל משימה המעצימה את הילדים שלנו ותורמת לצד השני. לתת זה לקבל!
"


תמונות מהמפגש המרגש:


 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים