דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> "להביא אור לגויים"
 

"להביא אור לגויים" - פרויקט ייחודי ברוסיה של תזמורת הכלייזמרבנד מהגלבוע

להקת ה''כליזמרבנד'', המייצגת את בית המוסיקה יזרעאל-גלבוע, תצא בחודש הקרוב לסיבוב הופעות ומפגשים מרתקים ברוסיה. סיבוב ההופעות יתפרס על פני 10 ימים ויכלול 6 הופעות, בערים הגדולות- מוסקבה וסנט פטרבורג. הופעות הלהקה המהוללת נערכות ברוסיה במסגרת חגיגות 70 שנה למדינת ישראל, והם בתמיכת ארגונים המבקשים להדק את הקשר בין ישראל ליהודי התפוצות.
 
להקת הכליזמברבנד מתוכננת לקיים את המסע במהלך חג החנוכה, וכך במסגרת חימום הקשר עם הקהילות היהודיות ברוסיה, יתקיימו מספר פעילויות משותפות עם המקומיים לציון החג, ובראשם הדלקת נרות, שיח ופעילות סביב ערכי חג החנוכה, כמו חינוך לערכי הלל והודאה, מאבק אמיץ לחירות, וצניעות.
 
סטאס גברילוב, המנהל המוזיקאלי של הלהקה: "על רקע חג האורים, הביטוי "להיות אור לגויים", מקבל משמעות כפולה ומחויבות אדירה. אנו יוצאים בידיעה כי הלהקה תופיע בצורה מכובדת וראויה ותשמיע את הצלילים הייחודים והמגוונים של הכליזמרבנד."
 
מסע הכליזמרבנד ברוסיה מהווה המשך (שנה שנייה ברצף) לשיתוף פעולה שנרקם עם בית הספר לאומנויות CLASS CENTER במוסקבה, ועם הקולג' המוסיקלי על שם רימסקי קורסקוב בסנט פטרבורג. בין השאר תופיע הלהקה "במרכז תרבות ע"ש בוגולובוב", אשר מקפיד על הופעות של נגנים וותיקים ומוערכים בלבד (ובוודאי שלא תלמידים), אך לנוכח הרפרטואר המרתק, יכולת הביצוע המרשימה והתוכנית המגוונת, התרצה המרכז ואפשר את הופעות הכליזמרבנד. מיותר לציין כי כל הכרטיסים להופעה זו נמכרו מראש והלהקה מהגלבוע עומדת לנגן מול אולם מלא עד אפס מקום, בקהל של שוחרי מוזיקה איכותית...!
 
להקת ה''כליזמרבנד'' היא חבורה מוכשרת של 9 נגנים צעירים ומוכשרים שבראשם עומד סטאס גברילוב, המנגן על הפסנתר, ובנוסף אחראי לעיבוד, ולניהול המוסיקלי. ברפרטואר הרחב של הלהקה נכללת מוסיקה יהודית חסידית ומסורתית, מוסיקה ישראלית עכשווית ומוסיקה קלאסית פופולארית. הרקע להקמת הלהקה טמון בנגינת הכליזמרים במזרח אירופה, שליוותה את מרבית אירועי מחזור החיים בקהילות השונות ובכלל זה אירועי שמחה ואבל.
 
בסוף השבוע הקרוב (2.12), תשתתף להקת הכליזמרבנד בקונצרט חגיגי בטבעון. הקונצרט יבקש לתת מקום של כבוד ללחניו של לואי לבנדובסקי, חזן ומלחין יהודי גרמני מהמאה ה-19, אשר עסק בהלחנת מוזיקה לקטעי תפילה יהודית, עבור בתי הכנסת בברלין. הופעת הכליזמרבנד בטבעון נועדה לתת נופך נוסף ליצירה יהודית עתיקה, ותשמש את הנגנים מהגלבוע כחזרה גנרלית לקראת צאתם לרוסיה.
 
גורמי התרבות במוא"ז הגלבוע מבקשים לאחל לכל הנגנים ולצוות המלווה איחולי הצלחה. במועצה רואים בבני הנוער סיבה לגאווה, וכמשלחת המייצגת את הגלבוע בכבוד, ומראה את פניה היפות של המועצה כולה!


 
בין נגני הכליזמרבנד ניתן למצוא את: תמר דודאי (חליל צד), ירדן זיננקו (קלרנית), רועי פולקוב (סקסופון), עפרי ברקן (חצוצרה), יניב צירולניק (כינור), שרה אומנסקי (ויולה), שרון שקד (אקורדיון), יונתן פרץ (גיטרה בס), יוגב אלקחר (כלי הקשה).
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים