דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> להורות את הדרך
 

להורות את הדרך

סיירת הורים בגוש אומן, מתחילה שנה חדשה

חברי סיירת ההורים וראשי הוועדים של ארבעת הישובים (גדיש, אומן, מלאה וניר יפה), התכנסו לאחרונה לציין שנה לפעילותם, והרמת כוסית, תוך איחולים, לעוד שנה מוצלחת. סיירת הורים בגוש אומן מורכבת מקבוצת הורים מתנדבים, המסיירת ברחבי היישובים ומפגינה נוכחות במרכזי בילוי נוער בלילות. במוא"ז הגלבוע רואים בסיירת זו דוגמא מרגשת למעורבות קהילתית, נתינה, אכפתיות, וסמכות הורית.
 
חברי וחברות "הסיירת", עברו הכשרות המסייעות להם להתמודד בצורה טובה עם תרבות הבילוי של בני הנוער, ניהול שיח ותקשורת בונה עם המתבגרים, חיזוק והגברת מעורבותם בחייהם של הילדים וחיזוק תחושת הקהילתיות של התושבים. כפועל יוצא יש בפעילות הסיירת, תרומה משמעותית לתחושת הביטחון האישית של התושבים. במהלך השנה האחרונה נוצרו קשרי גומלין טובים, ובני הנוער מקבלים את אנשי הסיירת בחיוך, ואלו מצדם מחלקים להם שתייה קרה (בקיץ) ושתייה חמה במהלך חודשי החורף...
 
מספרת איילת פרץ, ממושב גדיש: "לסיירת חשיבות רבה עבורי בלקיחת אחריות ודאגה לילדי הישובים. יש משמעות וכוח כקבוצת הורים הפועלת למען הקהילה. במהלך ההכשרה בחרנו לוגו ושם לסיירת "להורות את הדרך" וזו גם המשמעות מבחינתנו, להיות שם עבורם ולפעמים להאיר ולהראות להם את הדרך."
 
במועצה מייחסים חשיבות רבה בעידוד התושבים ללקיחת אחריות על קהילתם ורואים בכך ביטוי טוב לחוסן היישובים בגלבוע. את פעילות הסיירת מרכזת דגנית דה-פז ממושב ניר יפה, בהובלת מחלקות המועצה: שיקום שכונות (שרית דוד-ליברמן, עו"ס קהילתית), ועיר ללא אלימות (ליטל יהושע). עיקר פעילות הסיירת בגוש אומן מתבצעת בימי חמישי בלילה, הנחשבים כלילות בעלי פוטנציאל מסוכנות גבוה יותר, בשל העדר לימודים למחרת, היוצרים עבור הילדים זמן פנוי בשעות הערב. בנוסף מקיימת הסיירת פעילות נרחבת בחופשים "הגדולים"- בפסח ובקיץ.
 
סיירות הורים בכל רחבי הארץ נוצרו מתוך רצון להתמודד טוב יותר עם פעילות בני הנוער, אשר נמצאים מחוץ לבייתם, בעיקר בשעות החשיכה. בהיעדר רישיון נהיגה, היכולת להתרחק מהבית נמוכה (בעיקר ביישובי המועצות האזוריות), ובמצב הזה מפיגים חלק מבני הנוער את השעמום בישיבה בגינות ציבוריות או הסתובבות בשטחים ציבורים בשעות הלילה.
 
שחר פרץ פעילה ממושב גדיש, מסרה כי "ההתנדבות בסיירת עבורי היא הזדמנות למפגש עם בני הנוער וליצירת קשר המבוסס על כבוד, ואוזן קשבת. בכך אנו נוטעים בהם תחושת ביטחון שיש מישהו שנמצא עבורם. אנו לא מתיימרים לחנך את הילדים, יש להם הורים מצוינים, אך עצם הימצאותנו שם עבורם היא משמעותית עבורם ולא פחות גם לנו".
 
"נוכחות של מבוגרים מפחיתה ומונעת משמעותית התנהגויות שליליות בקרב בני נוער!" קובעת ליטל יהושע (עיר ללא אלימות). "מטרת הסיירת הינה בראש ובראשונה לוודא את שלומם של בני הנוער, ולסייע להם לשמור על עצמם ולהימנע מפעולות מסוכנות. הסיירת אף מאתרת בני נוער במצוקה ודואגת להפנותם לכתובות המתאימות. אני מזמינה עוד הורים להצטרף לסיירת המובחרת ולתרום משמעותית בכך לחיזוק החוסן הקהילתי בסביבתם".
 
בהמשך לדבריה של ליטל יהושע, יצוין כי בשנה קרובה תרחיב הסיירת את פעילותה, ותקיים יותר סיורים על פני זמנים ארוכים יותר. לצורך כך תושבי הגלבוע מוזמנים ליצור קשר עם דגנית דה-פז (כאמור מניר-יפה), שתשמח לשלבם בהליכי ההכשרה ואח"כ בסיורים בשטח.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים