דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> למען הצלת החיים בגלבוע!
 

שבוע שעבר אירח היישוב גן נר את יחידת הכוננים הרוכבים (על אופנועי-מד"א) במרחב גלבוע. מדובר באותם כוננים אשר נותנים מענה מידי וראשוני להצלת חיים באזור. המפגש כלל תדריך בטיחות ברכיבה (רכיבה נכונה), שיעור בנושא טראומה, קבלת ציוד חדש וגיבוש של כלל הכוננים. האירוע התקיים ביוזמתו של החובש הבכיר ניסים מלכא, האחראי על נקודת ההזנקה של מד"א בגן-נר.
 
יחידת האופנועים של מד"א, הכוללת יותר מ 400 אופנוענים, רשומה על הצלת חייהם של אלפי חולים ופצועים והחברים בה מוכנים להגיב מידית לכל אירוע במהירות בימים ובלילות. במרחב גלבוע של מד"א ישנם 13 אופנועים אשר מחזיקים כוננות שוטפת עבור כל יישובי הגלבוע, ותפקידם להיות הראשונים שמגיעים לזירת האירוע.
 
עובד נור, ראש המועצה: "הגלבוע התברך ביחידת הכוננים הרוכבים אשר מהווים כוח משמעותי בהצלת חיים. הכוננים הרוכבים מגיעים לזירה לפני שאר נותני הטיפול, ולכן פעילותם מקבלת משנה תוקף באזורי פריפריה בהם יש מרחקים בין היישובים למוקדי רפואה מוסדרים. בשם תושבי הגלבוע אני מברך על התארגנות, שבסיסה בגן-נר, ואשר משפרת פלאים את יכולת התגובה המהירה במקרי חירום".

 

במהלך הערב ניתנו סקירות לכוננים בנושא בטיחות ברכיבה מפי חיליק מויאל, ראש זרוע אופנועי תגובה מיידית במד"א והרצאה בנושא נפגעי טראומה מהפאראמדיק יוסי חלבי, ראש זרוע תגובה מידית במרחבים גלבוע, ירדן וירקון של מד"א. 
יוסי פחימה, מנהל מרחב גלבוע במד"א, אמר בתום האירוע: "כונני מד"א הרכובים על אופנועים עושים עבודה מדהימה ומצילים חיים במשך 24 שעות ביממה, מגיעים ראשונים לזירות ומצילים את חייהם של רבים. כמות אופנועי-מד"א במרחב גדלה משמעותית והיד עוד נטויה. אני רואה חשיבות בכינוס המקצועי שנערך הערב ורוצה להודות להם על התנדבותם החשובה ועל נכונותם לכל משימה".

צילום: ניסים מלכא

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים