דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> כל כספי תכנית "שיקום שכונות" הוקצו לשיפוץ ושיפור תנאי הדיור של בתי זקנים ביישובים
 

ערבות ההדדית נוסח הגלבוע: כל כספי תכנית "שיקום שכונות" הוקצו לשיפוץ ושיפור תנאי הדיור של בתי זקנים ביישובים

עובד נור: "אלו הם בוני הישובים הנזקקים לעזרה- ואנו נהיה שם בכדי לסייע להם לחיות בכבוד ובתנאים הולמים".

 
במועצה האזורית הגלבוע ממשיכים לפעול במרץ למען רווחת חיי וותיקי המועצה, ומתוך ראייה כוללת ואחראיות קהילתית, החליט ראש המועצה, עובד נור, כי כל הסכום המגיע לרשות, בגין פרויקט "שיקום שכונות", יוקצה לצורך שיפור תנאי הדיור של בתי הקשישים בישובים. הדבר מעמיד את מוא"ז הגלבוע כרשות היחידה שקיבלה החלטה גורפת בדבר השקעת כל התקציב לה היא זכאית בשיפוץ ביתם של וותיקי היישובים.
 
 
בסיור שערך היום (25.9) ראש המועצה ביישובי חבל התענך הוא ביקש, ביחד עם נציגי משרד השיכון, לעמוד מקרוב על התקדמות הפרויקט, ולבדוק כי העבודות מבוצעות ע"פ הקריטריונים של משרד השיכון, ולוודא כי השיפוץ נעשה לשביעות רצון הדיירים. הגלבוע הוא מהרשויות הבודדות בארץ שאושרו לפעימה הראשונה של התכנית החדשה לשיקום שכונות, דבר המקנה למועצה תקציב על סך כ- 2 מיליון שקל, שהוקצו לטובת שיפוצם של כ- 80 דירות וותיקים במהלך שנת 2017. נכון להיום הסתיימו השיפוצים בקרב כשליש מהדירות הזכאיות, והערכה שעד סוף השנה האזרחית יושלם שלב זה בפרויקט. במוא"ז הגלבוע מדגישים כי מדובר בשלב ראשון והמועצה עושה את מרב המאמצים לתקצוב נוסף בעבור פרויקט חשוב זה.
 
עובד נור: "באנו יחד עם השותפים שלנו לפרויקט, לבדוק שהעבודות מתבצעות ע"פ מה שנקבע ולשביעות רצון התושבים. ההשקעה בשיפוץ בתי הוותיקים היא ראויה בכל רמה ערכית, וזוהי זכות גדולה לעזור להם. אלו הם בוני הישובים הנזקקים לעזרה- ואנו נהיה שם בכדי לסייע להם לחיות בכבוד ובתנאים הולמים".
 
חשוב לציין כי זהו פרויקט ממשלתי בעל מנגנון קפדני וקריטריונים ברורים בדבר הזכאות להשתתף בשיפוץ. בין השאר יכלו להיכלל בו רק יישובים אותם הגדירה המדינה, ע"פ מדד הסוציו-אקונומי (דירוג הלמ"ס). אותם קריטריונים מחמירים היו לאורך כל התהליך, כאשר המחלקה לשירותים חברתיים בגלבוע (בראשותה של רחל ברנע-אמרגי), נתבקשה להמליץ על רשימת הקשישים הזכאים לשיפוץ, ובהתאם לכך ולבדיקות נוספות, קיבלו נציגי משרד השיכון החלטה היכן תתבצע העבודה. גם השיפוץ עצמו לא היה אחיד, אלא תלוי סקר מקדים אותו עשה מהנדס מטעם משרד השיכון, ששכלל בכל בית את הבעיות הממשיות בדיור יחד עם רצון הדיירים, לכדי תכנית עבודת לקבלן המבצע.
 
פרויקט "שיקום שכונות", הוא פרויקט חברתי- תשתיתי משמעותי, והוא מוגדר בגלבוע כפרויקט אסטרטגי, בהובלתם של ענת מור, מנהלת מטה האסטרטגיה וארגון, ביחד עם דודי בונפיל, סגן ראש המועצה וראש מינהל לתושב. הפעילות בגלבוע מגיעה לאחר למידה וההפנמה של הצרכים והדרכים בהם ניתן לפעול היטב לצמצום פערים בין אזור המגורים של אוכלוסיות המרקם הוותיק לאזורי הבניה החדשה. 
 
הפרויקט כאמור מנוהל ע"י משרד השיכון, והוא מתקיים בעיקר בשכונות שבערי הפריפריה. מלבד שיפור תנאי הדיור והפיכת הסביבה לנעימה ובטוחה יותר, התכנית הארצית כוללת פרויקטים חברתיים של פיתוח מנהיגות מקומית שתהיה שותפה לחיזוק הקהילה.
 
עובד נור: "התכנית מביאה לרווחה ושיפור איכות החיים, וכוללת השקעות תקציביות ניכרות של משרד השיכון בתושבי הגלבוע. בכל בית שהגענו אליו ראינו שביעות 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים