דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מאה שנות דיין כ-100 שנות ההתיישבות
 

תערוכה חדשה בבית שטרומן: משפחת דיין לדורותיה בראי אמנות הצילום בארץ (1908-2017)

 

האלוף (מיל') עוזי דיין כתינוק בזרועות אמו, הילדה יעל דיין קוראת שיר בחגיגות 25 שנה לעמק יזרעאל, הפעוטות יהונתן גפן ואחותו נורית, ומשה ורות דיין ביום חתונתם, אלה הן רק חלק קטן מהתמונות הנדירות שיוצגו בתערוכת "דיין — אלבום משפחה", שתיפתח בסוף החודש (27.5) במוזיאון "בית חיים שטורמן" שבקיבוץ עין־חרוד.
 
אוצר התערוכה, גיא רז (52), חקר במשך יותר משנתיים את תולדות משפחת דיין על ענפיה ואסף מאות צילומים, ש־70 מתוכם יוצגו בתערוכה. להבנתו אלבום משפחת דיין היא פרק נוסף בהבניית ההיסטוריה של הצילום המקומי, כאשר לראשונה תוצג היסטוריה זו דרך תיעוד משפחה אחת על ציר הזמן של ההיסטוריה של הצילום . "זו תערוכה שמתעדת יותר מ־100 שנות צילום דרך משפחה אחת", הסביר.
 
אילן היוחסין של המשפחה הארץ ישראלית הזו מתחיל עם אברהם וחיה דיין – הורי המשפחה שחיו באוקראינה ועליית ילדיהם בראשית המאה העשרים לארץ. בני המשפחה היו: חלוצים עובדי אדמה, פוליטיקאים, אנשי צבא, אנשי תרבות, אמנות ותקשורת, וכל זאת גם משני צידי הקשת הפוליטית בארץ. נקודת הייחוס של התערוכה היא תקופת חייו של משה דיין (1915-1981). זוהי נקודת ייחוס חברתית, צבאית ומדינית, לבני המשפחה בפרט ולחברה בישראל בכלל. לצד 70 דיוקנאות בני המשפחה ניתן יהיה לראות גם את התפתחות הצילום בארץ דרך נקודת מבטם של מיטב הצלמים.

 

לדברי עפרה ברעם, מנהלת "בית שטורמן", המוזיאון הוקם במטרה לספר את סיפור ההתיישבות העובדת בעמק. מוסיף בנושא עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע: "סיפורה של משפחת דיין מייצג את ראשית התתישבות בישראל. מעשה ציוני מופלא שצמח במרחב שבין חוות כנרת, עין חרוד ונהלל. זה טבעי לכן שסיפורה יוצג בבית שטרטמן, המוזיאון הראשון להתיישבות שהוקם בארץ".

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים