דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מאות תלמידים מהרשות הפלסטינאית ומהגלבוע ב"מונדיאליקו הגלבוע" ומסע אופנים משותף
 

"אין דרך לשלום- השלום הוא הדרך!"
"מונדיאליקו הגלבוע" ומסע אופנים משותף: מאות תלמידים מהרשות הפלסטינאית ומהגלבוע- במפגן מרשים של דו קיום

בגלבוע ממשיכים לדבוק במדיניות המקדשת את ערכי סובלנות ושוויון והידוק היחסים המשותפים. חופשת החנוכה קיבלה השנה גוון מיוחד לאור מסע אופניים, שהתקיים ברחבי המועצה ובטורניר כדורגל משותף, כולם ביוזמת המחלקה לספורט רב-תחומי במועצה.
 
ביום חמישי שעבר (29.12) התקיימה פעילות כדורגל משותפת במסגרת "מונדיאליקו בגלבוע". במהלך היום הגיעו כ-100 נערים ונערות מהרשות הפלסטינית, המתגוררים באזור רמאללה, למגרש הכדורגל של קבוצת אסי גלבוע שבגוש יעל. במגרש הם פגשו את שחקני שלושת קבוצות הנוער של אסי גלבוע, בגלאים 14 עד 16. לאחר היכרות קצרה עלו כולם על המגרש, והחלה הפעילות בה חולקו כל הנערים לקבוצות מעורבות, ונערכו טורנירים שונים ביניהם. מאמני הנוער מאסי גלבוע שימשו כשופטים במשחקונים, כאשר לא רק הנערים שיחקו, ובמקביל נערכו משחקונים של נערות. בתום המשחקים התקיימו פעילויות חברתיות משותפות שיש בהם הסרת מחיצות.
 
יום לפני כן, הגיעו כ-120 תלמידים בגילאי 12 עד 15 מהרשות הפלסטינאית, בעיקר מהעיירה אל-ח'דר, למצפה יוס-ודוד, סמוך לקיבוץ בית-השיטה, לצורך קיום מסע אופניים שהוא הצגת תכלית של דו-קיום על גלגלים. במצפה יוס-ודוד חיכו לבני הנוער הפלסטינאים, כ-30 משחקני הכדורסל של קבוצת הילדים (לאומית), גלבוע-מעינות, בגילאי 13 עד 14, המתגוררים ביישובי הגלבוע. יחד עם המלווים והצוותים המקצועיים, ייצא נחיל של מאות אופנים למסע לאורך 7 ק"מ בדרך הנוף של שלוחת צבאים. המשתתפים נהנו ממזג אוויר נהדר, שבא אחרי ימי גשם, מה שצייר את הנוף בבהירות קסומה. לאורך המסע (בנקודת עצירה), התקיימה פעילות משותפת, בדגש על פעילויות חברתיות של קירוב והכרת האחר.
 
עובד נור, ראש המועצה: "השלום יתחיל ממעשים קטנים. כל העשייה בגלבוע היא תחת הקפדה על ערכי סובלנות ושוויון, וכאשר מדובר בעשייה חינוכית, הרי שמודל החיים המשותפים מקבל משמעות מיוחדת. לאחרונה גיבשנו את חזון החינוך בגלבוע, ומודל הדו-קיום משתקף בו היטב ומצטרף לערכים של טיפוח זהות ושייכות, ומעורבות ערכית חברתית. יש לברך, לעודד ובעיקר לבצע רעיונות טובים המחברים בין אוכלוסיות שלא נפגשות בדרך אחרת".
 
הפעילויות במהלך שבוע החנוכה, אורגנו ע"י שלומי אייל (מח' הספורט), והם תולדה של שיתוף פעולה בין המרכזיים הקהילתיים בגלבוע (בניהולה של סיון גולדמן), והמשרד לשיתוף פעולה אזורי,  אשר ביחד מבקשים לקיים בגלבוע פעילויות שיש בהם קידום ערכי דו-קיום, ודרך ארץ תוך מעורבות בקהילה. הפעילויות השבוע הללו הם גם סנונית ראשונה לשיתוף הפעולה הנרקם בין המועצה לעמותת "בוסתן בני אברהם" מיפו. העמותה פועלת למען שינוי תודעתי רחב בישראל וברשות הפלסטינית. הפעילויות שלה מתרחקת מההיבט הפוליטי ושמה דגש על מפגש אנושי, למען פיוס וגישור ופיתוח כבוד בין אדם לאדם.

 

 


מנהל עמותת "בוסתן בני אברהם", הוא איהאב בלחה, שהיה אמון על כל הצד הרעיוני של הפעילויות בגלבוע. לדבריו: "המטרה ברורה: שבירת מחסומי הפחד והבורות. אין דרך לשלום- השלום הוא הדרך! עוד מפגש ועוד פעילות, מלמדים בסוף את הילדים לראות את העולם מנקודות מבט נוספות. הדבר סולל את הדרך לקבל את האחר ולא לפחד, ומחזק את האמונה שהחיים המשותפים הם אפשריים ואף ניתן ללמוד אחד מהשני. כך נבנה לילדינו עתיד טוב יותר".

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים