דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מאחדים כוחות ומשתפים פעולה למען המרחב הכפרי- וכנגד הכאוס התכנוני
 

מאחדים כוחות ומשתפים פעולה למען המרחב הכפרי- וכנגד הכאוס התכנוני
 

ראש מוא"ז הגלבוע, עובד נור, הזמין לפגישה את ראשי המועצות השכנות, יחד עם העוסקים בתחום תכנון המרחב הכפרי, באזור הגליל התחתון והעמקים. הפגישה נועדה לקבוע קווים מנחים ודרכי שיתוף פעולה וזאת נוכח תחושה קשה ומשותפת לכל הנוכחים, בדבר כאוס תכנוני וחוסר יד מכוונת הרואה את כל צרכי המרחב הכפרי, ובריאות הציבור בו.
מלבד ראש מוא"ז הגלבוע, נכחו בפגישה: איל בצר, ראש מוא"ז עמק-יזרעאל (ועמו עידו דורי שהוא מ"מ וסגן ראש המועצה), מוטי דותן, ראש מוא"ז הגליל התחתון, יורם קרין, ראש מוא"ז עמק-המעיינות, וכן, הגר ראובני, מתאמת המרחב הביוספרי במגידו, שייצגה את המועצה אזורית מגידו. עוד נכחו בפגישה לירון שפירא, רכז שימור טבע בחברה להגנת הטבע, וענת מור, מנהלת מטה האסטרטגיה במוא"ז הגלבוע, אשר נתנה סקירה על תהליך שנעשה בגלבוע לצורך גיבוש עמדה ודעה, וזאת כהתמודדות והתכוננות אל מול מגמה מדאיגה, של העדר מדיניות מקיפה הכוללת את השמירה על השטחים הפתוחים, פיתוח היישובים, והתמודדות טובה יותר עם קונפליקטים על רקע סביבתי.
 
הנוכחים בפגישה, המנהלים שטחים של מעל למיליון דונם, הביעו את דעתם הנחרצת על כך שיש צורך דחוף לשמור על השטחים הפתוחים ולהבטיח את איכות החיים במרחב הכפרי. הפגישה התקיימה לנוכח התנגדות עזה בקרב הנוכחים (ותושבים אותם הם מייצגים), על רקע עידוד מוגזם ליזמים פרטים לקדם יוזמות מתקני אנרגיה פרטיות. יותר מכך, מחו הנוכחים על מגמה של עקיפת ועדות התכנון ובניה הסטטוטוריות, ותפיסת שטח תוך התעלמות מדעת המומחים ומעמדת הציבור המקומי.
 
למרות קביעת מבקר המדינה שאין משבר אנרגיה, הסכימו הנוכחים לקידום יצור חשמל המבוסס על אנרגיה מתחדשת בדגש על אנרגית סולארית, תוך ניצול גגות ומתקנים קיימים. ראשי הרשויות והמשתתפים סיכמו על איחוד כוחות בדרישה לדיאלוג תכנוני על קביעת התנאים וההסתייגויות בהקמת המיזמים השונים.
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים