דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מאירים את גלבוע, מתייעלים אנרגטית וחוסכים כסף
 

מאירים את הגלבוע, מתייעלים אנרגטית וחוסכים כסף: החל הפרויקט האסטרטגי של תאורה בגלבוע, שיוביל לחידוש כל גופי התאורה בשטחי המועצה

תוך השקעה של כ- 13 מיליון שקל יוחלפו מעל ל- 6500 גופי תאורה בפנסי תאורה חסכוניים

 
מועצה אזורית הגלבוע יוצאת היום למהלך אסטרטגי תקדימי, במהלכו תוחלף כל מערכת תאורת הרחוב בפנסי תאורת LED חסכוניים. באירוע צנוע, בסמוך למתנ"ס הכפר מוקייבלה, ליד עמוד תאורה מיושן, הגיעו ראש המועצה, סגניו, ומנהלת האסטרטגיה במועצה, לציין את תחילת העבודות. באירוע נכחה גם ליטל יהושע, "הפרויקטורית" מטעם המועצה.
 
פרויקט התאורה הינו פרויקט אסטרטגי בגלבוע, בהובלתה של ענת מור, מנהלת מטה האסטרטגיה וארגון במועצה. הוא מגיע לאחר למידה וההפנמה של תחום החיסכון באנרגיה, כולל מגוון פעולות להקטנת ההוצאות, ייעול השימוש, ושיפור דרמטי ברמת השירות, תוך שמירה על מאזן אקולוגי חיובי. בסופו, צפוי הפרויקט לגלם חיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל השנתיות של המועצה, ולשיפור משמעותי בתאורת היישובים וביטחון התושבים.
 
עובד נור, ראש המועצה: "התייעלות אנרגטית חוסכת כסף-זו עובדה. במסגרת השירות ליישובים ולתושבים, אנו מבקשים לשפר את רמת התאורה בישובים תוך חיסכון משמעותי והתייעלות אנרגטית. מוא"ז הגלבוע חלוצה בפרויקט חדשני זה שישפר, בראש ובראשונה, את איכות חיי התושבים לרבות שדרוג תאורת הרחוב, חזות הישוב, ובטחון היישובים".
 
המבצע שייצא היום לדרכו צפוי להתפרס על פני כחצי שנה, במהלכה יוחלפו למעלה מ-6500 פנסי רחוב, וגופי תאורה ישנים ברחבי המועצה. המערכת החדשנית טומנת בחובה יתרונות מרובים, כאשר מעבר לחסכון ולשיפור הדרמטי בצריכת החשמל ובתאורה עצמה, תהיה התאורה בעלת אורך חיים ארוך יותר, ותחזוקה חסכונית ביותר לאחר ההתקנה. בנוסף לכך העמודים החדשים יכללו "מערכת חכמה" ומתקדמת שתאפשר שליטה ובקרה מרחוק לצורך מיטוב התאורה והחיסכון, ואף תכלול מצלמות וטכנולוגיה חדשנית.
 
מערך התאורה והפנסים הקיים היום בגלבוע, הוא ברובו מסוג נל"ג (נתרן לחץ גבוה), מיושן ולא חסכוני. עלות הפרויקט מוערכת בכ- 13 מיליון שקל, ולצורך כך התקשרה המועצה עם יזם מנוסה בשיטת "בנה-הפעל-העבר" (BOT), כאשר עלויות החיסכון הניכר בהוצאות החשמל, יממנו את עלויות התקנת גופי התאורה החדשים, ואילו היזם ימשיך לתפעל ולתחזק את גופי התאורה, באחריות מלאה, במשך 10 שנים הקרובות.
הפרויקט בגלבוע, יכלול גם הוספת תאורה חדשה, זאת ע"י הישובים שיתאפשר להם כעת לרכוש גופי תאורה נוספים ובעלויות נמוכות, כחלק מהסכם ההתקשרות עם היזם.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים