דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מאירים את הגלבוע!
 

מאירים את הגלבוע!

החל פרויקט תקדימי במהלכו יוחלפו כל גופי התאורה בשטח מועצה אזורית הגלבוע; תוך השקעה של כ- 13 מיליון שקל יוחלפו מעל ל- 6500 גופי תאורה בפנסי תאורה חסכוניים

 
מוא"ז הגלבוע יוצאת השבוע למהלך תקדימי במהלכו תחודש כל מערכת תאורת הרחוב במועצה בפנסי תאורתLED חסכוניים. פרויקט זה הוא חלק ממהלך משמעותי שמובילה המועצה לטובת שיפור תאורת רחוב לקויה, ולמען התייעלות אנרגטית וחדשנות טכנולוגית. בסופו, צפוי הפרויקט לגלם חיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל השנתיות של המועצה, לשיפור דרמטי בתאורת היישובים וביטחון התושבים.
 
המבצע צפוי להתפרס על פני כחצי שנה, במהלכה יוחלפו למעלה מ-6500 פנסי רחוב, וגופי תאורה ישנים המאירים את השטחים הציבוריים ברחבי המועצה. המערכת החדשנית טומנת בחובה יתרונות מרובים, כאשר מעבר לחסכון ולשיפור הדרמטי בצריכת החשמל ובתאורה עצמה, תהיה התאורה בעלת אורך חיים ארוך יותר, ותחזוקה חסכונית ביותר לאחר ההתקנה. בנוסף לכך תהיה זו מערכת חכמה שתאפשר שליטה ובקרה מרחוק לצורך מיטוב התאורה והחיסכון, ואף תכלול מצלמות וטכנולוגיה מתקדמת.
 
עובד נור, ראש המועצה: "במסגרת השירות לתושב, שמה לעצמה המועצה כמטרה לפעול לשיפור איכות החיים של התושבים, כאשר שדרוג תאורת הרחוב ובטחון היישובים הינו מרכיב חשוב בכך. הפרויקט לכשיושלם, יביא לחיסכון דרמטי בצריכת החשמל ולשיפור התאורה והחזות ביישובים. יותר מכול פרויקט זה יסייע לתושבי המועצה וזו המטרה העיקרית״.
 
מערך התאורה והפנסים הקיים היום בגלבוע, הוא ברובו מסוג נל"ג (נתרן לחץ גבוה), מיושן ולא חסכוני, כאשר בחלק מהמקומות, התאורה איננה רציפה או מיטבית. עלות הפרויקט מוערכת בכ- 13 מיליון שקל, ולצורך כך התקשרה המועצה עם יזם מנוסה בשיטת "בנה-הפעל-העבר" (BOT), כאשר עלויות החיסכון הניכר בהוצאות החשמל, יממנו את עלויות התקנת גופי התאורה החדשים, ואילו היזם ימשיך לתפעל ולתחזק את גופי התאורה, באחריות מלאה, במשך 10 שנים הקרובות.
 
חשוב לציין כי פרויקט ההתייעלות האנרגטית בגלבוע, יכלול גם הוספת תאורה חדשה, זאת תוך הוספת גופי תאורה נוספים ע"י הישובים ובעלויות נמוכות, כחלק מהסכם ההתקשרות עם היזם. טרם היציאה לפרויקט, פעלה חברה מקצועית לצורך מיפוי מדויק של מערך התאורה הקיים בגלבוע. פרויקט זה גם הציף שיתוף פעולה וסינרגיה מוצלחת בין מחלקות המועצה לרבות מטה האסטרטגיה, עיר ללא אלימות ומנהל השירות לתושב.
"אני גאה על היותה של המועצה חלוצה בפרויקט חדשני זה". מספר דודי בונפיל, סגן ראש המועצה. "חשוב לי לשבח את ראש המועצה, אשר נלחם על קיום הפרויקט החשוב למען התושבים ולרווחתם. מעתה יוכלו התושבים והמבקרים ליהנות מגלבוע מואר יותר ולכן בטוח יותר".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים