דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מבצע שייכות ונתינה: חט"ב מוקיבלה שופץ על ידי וועדי הכפרים, ההורים והתלמידים
 

קהילה של שייכות ונתינה: שיתוף פעולה יוצא דופן ומרשים בין הנהלת ביה"ס חט"ב מוקייבלה לקהילות הכפרים- הוביל לשיפוץ מקיף ומשמעותי של בית-הספר

 

ביום שישי(25.11), הגיע לשיאו מבצע "שייכות ונתינה", שהובילה תאייד אל-ג'אמל, מנהלת חט"ב מוקייבלה ביחד עם וועדי הורי בביה"ס והוועדים המנהלים את הכפרים מוקייבלה וסנדלה. עשרות הורים, מורים ותלמידים, פעלו לאורך כל היום בשיפוץ ושיפור דרמטי של פני בית הספר, לטובת התלמידים שייהנו כעת ממתקן לימודי מטופח ובאיכות גבוהה.
 
במוקד המבצע עמד הרצון לבסס שייכות, וברוח החזון החינוכי בגלבוע- לחזק את הקשר בין ביה"ס לקהילה. דגש מיוחד הושם במבצע לתרומה ונתינה של תושבי הכפרים אשר תרמו ברוחב לב ומתוך הזדהות, ומתוך אמונה בשינוי פיזי של ביה"ס שישפיע באופן חיובי על כל באי המקום.
 
עובד נור, ראש המועצה, שנטל חלק בהקמת אחת הגינות בביה"ס, לא הסתיר את התרגשותו מהמהלך כשאמר: "משפט מפתח בחזון החינוכי שלנו מתייחס לכך שתהא העשייה החינוכית, מטפחת זהות ומעצימה את תחושת השייכות לקהילת הגלבוע. מה שנעשה בחט"ב מוקייבלה, מתכתב באופן נפלא עם החזון, ואנו עדים להיווצרות מעגלי שייכות ושותפות המתבססים על נתינה והתגייסות למען הקהילה".
 
לצורך המבצע המורכב נוצרו צוותי עבודה משותפים בין הנהלת ביה"ס וועד ההורים, אשר קיימו סיורים מוקדמים על מנת לזהות צרכים וחסרים. לאחר תכנון מקיף וגיוס בעלי מקצוע, הופעלו צוותי עבודה משימתיים: צוות הגינון הוביל מהלך של נטיעת עצים, שתילת גדר חייה סביב ביה"ס, הקמת גינת פרחים וגינת עשבי תיבול, וזאת לצד פעולות גינון נרחבות בצמחייה הקיימת. צוות נוסף פעל להקמת ספסלי בטון גדולים, אשר מקיפים (ברדיוס נרחב) את העצים החדשים. בפעולה זו טמונה חשיבה פדגוגית חשובה, אשר תוביל לכך שכל כיתה בחט"ב מוקייבלה תאמץ ספסל שכזה ותקיים בו פעילויות. צוות עבודה אחר עסק בצביעה מחדשות של קירות ביה"ס ואת האמפיתיאטרון המקומי. צוות החשמלאים עסק בשיקום תשתיות החשמל, והכשרת נקודת תקשורת (אינטרנט) בכיתות חדשות, כשגולת הכותרת בפעילותו התמקדה בהחלפת התאורות בכל הכיתות, לרווחת התלמידים שייהנו כעת מתאורה נאותה. ולבסוף, צוות עבודה ייעודי עסק בהכשרת חדר הביטחון של ביה"ס (ממ"ד), לטובת הפיכתו לחדר מדעים בו יוצב בקרוב ציוד רובוטיקה מתקדם.
 
מנהל החינוך במוא"ז הגלבוע, בראשותו של יאיר ילובסקי, וגליה בזק הילגר (מנהלת תחום ביה"ס) ברכו על המבצע, כמו גם על היכולת הארגונית, והתהליכים הקהילתיים חברתיים, שבוצעו תחת הנהגתה של מנהלת ביה"ס. כאמור, המבצע נעשה תחת הכותרת של "שייכות וקהילה", ואכן כולו התקיים בנתינה אין סופית ומחממת לב, כאשר: כל בעלי המקצוע שהועסקו, כל כלי העבודה, וכל הציוד שהותקן- כולם תרומה נדיבה של תושבי מוקייבלה וסנדלה. לא רק זאת, גם במהלך היום נתקלו עובדי ביה"ס בגילוי נדיבות מיוחדים, כמו אותם חנויות לממכר מזון ושתייה שדאגו לרווחת המתנדבים והמתנדבות.

 
"גיבורת האירוע", תאייד אל-ג'אמל, מנהלת חט"ב מוקייבלה, סכמה בקצרה את האירוע באומרה כי "אמונה באנשים ואהבה הם הקסם שיכול להניע ולהפוך עולמות. סוד ההצלחה שלנו נעוץ בשיתוף הפעולה בין הנהלת בית הספר לוועד הורים ואני מודה לכל מי שתרם לפרויקט הנתינה והשייכות"
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים