דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מבשלות אהבה בגלבוע..
 

רונית אזרד-בוקובזה ממושב מלאה שבחבל תענך חשפה בפני תריסר נשים מארה"ב את סוד הבישול של המטבח הכורדיסטני, המרוקאי והטוניסאי. פלא שהם יצאו עם "בטן מלאה"?.

במסגרת הקשר החם בין הגלבוע ושותפות-2000 של אזור ניו-אינגלנד (Eastern CT), הגיעה השבוע לגלבוע, משלחת מיוחדת הבנויה על 12 בשלניות, המתעניינות בכל חידושי התחום הגסטרונומי (פודיז) ובטכניקות בישול ואפיה חדשים..
 
חלק ארי בביקורם באזור כלל סדנת בישול ביושב מלאה, אצל הבשלנית הידועה רונית אזרד-בוקובזה. הייתה זו סדנה עשירה בתוכן, טיפים ורעיונות גסטרונומיים. הסדנה נערכה על פני 4 שעות, במהלכן בישלו המשתתפות ארוחה עשירה על טהרת המטבח האותנטי.
בין השאר לימדה רונית את האורחות מארה"ב, כיצד להכין קובה אדומה (מטבח כורדי), קציצות בנאטג' (המטבח הטוניסאי) ואורז טנג'יה מהמטבח המרוקאי.
 
מספרת רונית אזרד-בוקובזה (המשמשת גם כמזכירה סגן ראש המועצה במוא"ז הגלבוע): "לאחר הסבר תיאורטי קצר, "צללנו" לתוך הסירים והתחלנו לבשל. בשביל האורחות, הכול היה חדש והם טעמו לראשונה ממטעמי המזרח וצפון אפריקה. כפי שקורה בסדנאות שכאלה, בזכות האוכל נרקמים יחסים ונוצרת אינטראקציה חברתית נהדרת".
 
בסיום הסדנה התיישבו כל המשתתפות לסעודה עשירה ומפנקת. האורחות מארה"ב ציינו שהן מאוד נהנו ואף הבטיחו לנסות לבשל את המטעמים בביתן..
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים