דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מהפך במועדון הנוער בבית השיטה
 

גלבוע: ראש המועצה, עובד נור, התגייס לסייע לחברת הנעורים בקיבוץ בית השיטה והמבנה המתפורר עבר "מהפך", באמצעות שיפוץ וריהוט מחדש

 

לאחר שלוש שנים במבנה רעוע, זכו עשרות בני נוער למבנה ראוי לצרכי החינוך הבלתי פורמלי: "מי שהבין את הצרכים והתגייס היה ראש המועצה, עובד נור", אומרת מירי גולן, מנהלת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ

8.2.16

במשך שלוש שנים שהו בני ובנות הנוער של קיבוץ בית השיטה, במבנה מתפורר, סדוק ובלתי ראוי לפעילות חינוכית. למרות זאת הצליח הקיבוץ לקיים את הפעילות, המהווה את מוקד חיי הפנאי והחינוך של הנוער בשעות שלאחר בית הספר. למעשה המועדון משמש כמקום מלכד ומגבש, שמאפשר ללוות את הנוער, לפקוח עין על המתרחש בעולמם וליצור קהילה מאוחדת, ערכית ותורמת. עם כניסתו לתפקיד, קיבל ראש המועצה, עובד נור, פנייה מבית השיטה להציל את מבנה הדגל של המפעל החינוכי בקיבוץ. נור הבין את מצוקת המבנה, ונרתם למשימה לטובת הנוער.

 
מבנה "חברת הנעורים" לפני

חברת הנוער בבית השיטה מונה ילדים מכיתה ז'-י"ב. מועדון הנוער המשמש את אחד הקיבוצים הגדולים באזור, נקרא "מזח"ט", והנערים והנערות מגיעים יום יום לבית הנעורים לפעילות חוויתית ומגוונת, התואמת את הצרכים ההתפתחותיים שלהם. בבית הנעורים ממתינים להם שני מדריכים מסורים ואוהבים, רעי בר ושי גורן, שנשארים איתם 24 שעות ביממה כל השבוע גם מחוץ למבנה. "הם שם ללמד, לחנך, לכוון, לייעץ ולחבק בכל דרך אפשרית", אומרת מירי גולן מנהלת החינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ.
 


מבנה "חברת הנעורים" אחרי
 

 לפני כשלוש שנים עברה חברת הנעורים מהמבנה אותו טיפחה במשך שנים,  ואשר נמסר למערכת הגיל הרך, למטרה חשובה לא פחות - פתיחת גן ילדים נוסף. אלא שחברת הנעורים עברה באחת למבנה שאינו תואם את צרכי הנוער ואינו מתוחזק בשום דרך המשקפת את האיכות הערכית שהנוער של בית השיטה מביא עמו ביום יום לקהילה בה הוא גדל. נעשו אינספור ניסיונות ע"י המדריכים ומנהלי הקהילה להשיג מימון לשיפוץ בית הנעורים, על מנת שזה יהווה מקום מפגש ראוי לנוכחים בו ועם כניסתה של מנהלת החינוך החברתי החדשה מירי גולן לתפקיד היא החלה לפעול לגיוס שותפים לשיפוץ בית הנעורים "פניתי למספר גורמים על מנת להחזיר לנוער של בית השיטה את מה שהוא ראוי לו -מרחב חברתי משופץ ומאובזר כיאה וכנדרש. מי שהבין את הצרכים והתגייס היה ראש המועצה, עובד נור. בצעד החלטי של ראש המועצה התקבלה החלטה לסייע ולתרום לשיפוץ המבנה. במפגש מטה מול מטה בבית השיטה, בהשתתפות כל ההנהגה מטעם הקיבוץ, ניתנה ההבטחה שעד סוף ינואר המבנה ישופץ וכך היה", מספרת גולן.
 
צוות עבודה מיומן ומקצועי מטעם המועצה, באמצעות החברה הכלכלית, החל לבצע שיפוץ מאסיבי של המועדון, כולל צביעה מקיפה של פנים המבנה, איטום הנזילות בגג, שיפוץ יסודי של המטבח, ועוד.
גולן: "קהילת בית השיטה ובמיוחד  הנערים והנערות מודים לראש המועצה ולכל צוות מקבלי ההחלטות והעוסקים במלאכה והמתינו בסבלנות ושבמחה עד לכניסתם למרחב משופץ, נקי ומאובזר".

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים