דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מהפכת תעריפי התחבורה מגיעה לגלבוע
 

בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית בפריפריה

מהשבוע הבא: מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית מגיעה לגלבוע

השר כץ: החלת הרפורמה על כל הערים והישובים בארץ תחסוך לרוב המכריע של הנוסעים הקבועים, ובכללם גם תושבי הפריפריה, מאות שקלים מדי חודש. כמו כן היא תוזיל את עלויות הנסיעה עד אלפי שקלים לשנה למשפחה, ותתרום להפחתת יוקר המחיה בישראל.

החל מ-1 באפריל: מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית תורחב לכל הערים והישובים בארץ, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום, כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ.

השר כץ ציין כי רפורמת התעריפים, שיצאה לדרך ב-1 בינואר 2016, כללה את ארבעת המטרופולינים הגדולים, תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, שגבולותיהם הורחבו באופן משמעותי. הרפורמה הקיפה כ-70% מנוסעי התחבורה הציבורית בישראל וזוכה להצלחה רבה בקרב ציבור הנוסעים.

שר התחבורה הוסיף כי החל מיום שישי (1 באפריל) תורחב הרפורמה לכל הערים והישובים בארץ שלא נכללו בשלב הראשון של התכנית, ותאפשר גם להם ליהנות מנסיעה המשלבת בין כל אמצעי התחבורה הציבורית במטרופולין ולחסוך מאות שקלים מדי חודש.

לדברי כץ הרחבת רפורמת המנויים לכל ישוב בארץ, תאפשר למאות אלפי נוסעים נוספים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בתעריפי התחבורה הציבורית, באמצעות מנוי חופשי חודשי, שבועי או יומי. המנוי מאפשר נסיעה חופשית, ללא כל הגבלה, ברכבות ואוטובוסים. עלות הרחבת הרפורמה לכל הישובים בארץ נאמדת בכ-70 מיליון שקלים לשנה.

"החלת הרפורמה על כל הערים והישובים בארץ תחסוך לרוב המכריע של הנוסעים הקבועים, ובכללם גם תושבי הפריפריה, מאות שקלים מדי חודש. כמו כן היא תוזיל את עלויות הנסיעה עד אלפי שקלים לשנה למשפחה, ותתרום להפחתת יוקר המחיה בישראל" אמר השר כץ.

ראש המועצה, עובד נור, מסר כי הוא מברך על החלטת השר: "השר רואה לנגד עיניו את תושבי הפריפריה ופועל ליצור שוויון בהטבות ובפיתוח. העבודה עוד מרובה ואנו פועלים בשיתוף לטובת שיקום תשתיות ותחבורה באזור". 

האזורים החדשים שיכללו ברפורמה, ישויכו לאחד מארבעת המטרופולינים הקיימים, בהתאם לקרבתם הגיאוגרפית. אזור הגליל, שחולק לשני תתי אזורים: הגולן והגליל העליון, ומרחב טבריה, הכנרת, דרום רמת הגולן. אזורים אלה יקושרו גם בכרטיסי מנוי למטרופולין חיפה.

אזור עפולה, בית שאן והישובים שסביבם יקושרו בכרטיסי מנוי גם כן למטרופולין חיפה. אזור חריש המתפתח וואדי ערה יקושרו באמצעות כרטיסי מנוי לשני מטרופולינים: חיפה ותל אביב. יצוין כי המנויים החדשים יאפשרו גם נסיעה ברכבת העמק עם תחילת הפעלתה בשנה הבאה. הישובים רכסים, אבטין וכפר חסידים יכללו בטבעת 1 של מטרופולין חיפה. 

אזור השומרון יכלל במסגרת הטבעת השניה והשלישית של מטרופולין תל אביב, ואילו גוש שילה יצורף לטבעת השלישית במטרופולין ירושלים. 

תושבי קרית גת והסביבה, יוכלו לבחור בין מנוי למטרופולין תל אביב לבין מנוי למטרופולין באר שבע, בהתאם לצרכיהם, וליהנות משימוש בכל אמצעי התחבורה הציבורית ומהמחירים המוזלים הקיימים בשני המטרופולינים. בנוסף, אזור קרית גת ואשקלון יקושרו ביניהם בכרטיסי מנוי תקופתיים.

העיר אילת, שתהווה מטרופולין נוסף ברפורמה, תכלול את ישובי חבל איילות בערבה. תושבים אלה יקושרו בכרטיס מנוי יומי למטרופולין באר שבע.

תעריפי המנויים החדשים מציעים למשתמשי התחבורה הציבורית הקבועים הוזלות בגובה של עשרות אחוזים. כך למשל נוסע שנסע דרך קבע מקרית שמונה לכרמיאל, שילם עבור נסיעה 23.1 שקלים לכל כיוון, ובחישוב חודשי (לפי 20 ימי עבודה), 924 שקלים. בקרוב, ישלם הנוסע עבור מנוי "חופשי חודשי" במסלול זה 423 שקלים בלבד, (הוזלה של כ-55%).

מנוי "חופשי חודשי" בין קרית שמונה לטבריה, יעלה 213 שקלים. עד כה נוסעים אלה לא נהנו מכרטיסי מנוי כלל, נוסע שנסע דרך קבע ביעדים אלה שילם מדי חודש כ-1080 שקלים, יזכה מעתה להוזלה של כ-80%. מנוי "חופשי חודשי" בין קצרין לכרמיאל יעלה 423, שקלים לעומת 1080 שקלים (הוזלה של כ-60%). מנוי "חופשי חודשי" בין צפת לראש פינה יעלה 149 שקלים בלבד (הוזלה של 56%). מנוי "חופשי חודשי" בין צפת לקרית שמונה יעלה 149 שקלים בלבד (הוזלה של 80%).

מנוי "חופשי חודשי" בין עפולה לחיפה יעלה 423 שקלים (הוזלה של כ-34%). מנוי "חופשי חודשי" בין עפולה לכרמיאל יעלה 423 שקלים (הוזלה של כ-43%). מנוי "חופשי חודשי" בין אום אל פאחם לתל אביב יעלה 423 שקלים (הוזלה של כ-61%) מנוי "חופשי חודשי" בין אום אל פאחם לחדרה, יעלה 213 שקלים (הוזלה של כ-67%). 

מנוי "חופשי חודשי" בין קרית גת לתל אביב יעלה 423 שקלים בלבד ויאפשר נסיעה חופשית בכל רחבי מטרופולין תל אביב. מנוי "חופשי חודשי" בין קרית גת לבאר שבע יעלה 354 שקלים בלבד ויאפשר נסיעה חופשית בכל רחבי מטרופולין באר שבע.

תעריפי נסיעה,  מפות ורשימת ישובים מלאה ניתן למצוא באתר הרפורמה החל מה-27.3.16. כתובת האתרhttp://www.trans-reform.org.il 

הרחבת הרפורמה לאזור עפולה ובית שאן

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים