דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מובילים בהתגייסות
 

נוער הגלבוע מוביל בהתגייסות לשנת השירות!

תהליך הבחירה ליציאה לשנת שרות התחיל השבוע בגלבוע. כמאה חניכים משכבה יב', מכל יישובי המועצה התכנסו השבוע למפגש ראשון לקראת היציאה לשנת שרות. מחלקת הנוער במרכזים קהילתיים גלבוע מלווה לאורך כל התהליך את שכבת י"ב בכדי לאפשר לכל נער ונערה למצוא את המקום המתאים עבורם לשנת השרות. בפני הנערים והנערות עומדים מגוון של אפשרויות דרכם ניתן לקיים את שנת השירות לפני הצבא (שנת יג').
 
יצאה לשנת שירות נעשית דרך גופים משלחים כתנועות הנוער ועמותות חברתיות. התנועה הקיבוצית, הנחשבת לגוף המשלח המשמעותי ביותר, פרסמה לאחרונה את נתוניה בנושא שנת השירות. ע"פ הנתונים עולה כי המועצה האזורית הגלבוע הינה המובילה (מבין מועצות אזוריות אחרות), באחוזי חניכי כיתה י"ב הנרשמים בתחילת התהליך ויוצאים בסופו של דבר לשנת השרות.
 
בהקשר זה יצוין כי מדובר בתהליך ארוך הכולל שלבי מיון במהלכם מוצבים החניכים באחת המסגרות. לדברי סיון גולדמן, מנהלת המרכזים הקהילתיים: "נתוני הגיוס לשנת השירות מעידים על נוער ערכי, ומחיוב המבקש לתרום לחברה ולמדינה. חשוב לנו להקנות לנערים בגלבוע כלים נכונים כך שיגויסו למסגרות התואמות לשאיפתם. הדבר יעשה באופן רציף, לאורך כל השנה, בליווי מדריכי הנוער בישובים ומחלקת הנוער".

 
שנת השירות היא שנת התנדבות המתבצעת לאחר סיום התיכון ולפני הגיוס לשירות הצבאי או לאומי. מתנדבי שנת השירות דוחים בשנה את גיוסם, ותורמים בפעילות חינוכית, חברתית, קהילתית והתיישבותית. זוהי שנה של התנסות, של עשייה חברתית, של צבירת חוויות, של התבגרות, ושל עצמאות. ישנם כיום מעל למאה מקומות בהם ניתן לעשות שנת שירות, כפנימיות חינוכיות, פנימיות טיפוליות, בתי ספר שדה, עמותות חברתיות מדהימות וגרעינים שונים היושבים בשכונות ובפריפריה
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים