דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מוזיאון בית שטרומן בשירות משטרת ישראל
 

מוזיאון בית שטרומן גויס לפעילות ייעודית וייחודית במסגרת כשירות תרבותית של משטרת ישראל והחברה הערבית

 
מוזיאון בית שטרומן אשר בקיבוץ עין-חרוד, רושם פרק חדש ומעניין בפעילותו- במהלך השנה הקרובה יתקיימו בו ימי עיון מרוכזים לשוטרים מתחנות משטרה, מכל רחבי הארץ. לצורך כך יצר המוזיאון תכנית ייעודית וייחודית בשיתוף עם משה קשי (מולדת), ועידו רועי מארגון "המעורר".
 
גולת הכותרת לחיבור בין בית שטרומן למשטרה נסוב סביב נושא כשירות תרבותית ופעילות המשטרה במגזר הערבי. הרעיון שעומד מאחורי היוזמה הוא בהכנת שוטרים למפגש הבלתי-אמצעי, לפעמים בזירות פשע, עם מגוון העדות, המגזרים והתרבויות שמרכיבות את החברה הישראלית. ע"י חשיפה והליך של חיפוש ורכישת בסיס ידיעה על קבוצות תרבותיות מגוונות, ניתן למנוע נפילה למלכודות של דעות קדומות, ולהתבונן באמונותיו ובערכיו של האזרח תוך הבנת השקפת עולמו.
 
על פי המתוכנן, במהלך השנה הקרובה יגיעו לבית שטרומן מאות שוטרים לצורך סיור שבסופו יום עיון בנושאי יחסי המשטרה והמגזר הערבי. בית שטרומן, שהוא המוזיאון הראשון להתיישבות שהוקם בארץ ישראל, נבחר לביצוע פרויקט חשוב זה בעיקר בשל מיקומו הגאוגרפי בגלבוע, בתחומי המועצה שבשטחה כפרים ערבים לצד ישובים יהודים, המקיימים בהצלחה מודל של חיים משותפים תוך העמקת שיתופי הפעולה, והגברה המודעות לסובלנות ורעות בין יהודים לערבים.
 
אך לא רק מיקומו של המוזיאון עמד בפני יוזמי הפרויקט, אלא גם בהתבסס על אופי של המקום. מסבירה עפרה ברעם, מנהלת בית שטרומן: "המוזיאון לאורך כל שנות פעילותו נאמן לדמותו וחזונו של חיים שטורמן, ומציג בין כתליו את דמותה של הארץ כפי שחיים שטורמן גילם באישיותו ובערכיו- הכרה וכיבוד שכנינו הערבים, אהבת האדם, האדמה, הטבע, ההתיישבות והחקלאות".

 
סנונית ראשונה לפעילות התקיימה שבוע שעבר כאשר עשרות שוטרים המשרתים בתחנות עירון ואום אל-פחם, קיימו בבית שטרומן יום עיון מרוכז בנושא. עובד נור, ראש המועצה: "אנחנו לפעמים ובטעות, מדברים בשתי שפות. אבל בגלבוע, בכל הקשור לחיים משותפים, ולדאגה אחד לשני- אנחנו מדברים בשפה אחת! כישורים ומיומנויות של אנשי מקצוע אינם אוניברסאליים באופן מוחלט, אלא תלויי הקשר תרבותי. אני שבע רצון מכך שעוד ועוד גופים באים ללמוד על דרך החיים המשותפת בגלבוע, דבר שבוודאי יעזור ויתרום להם בהפחתת אי-הבנות וקונפליקטים על רקע תרבותי".
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים