דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מחווה לרכבת בשדות העמק
 

רכבת העמק- יצירה צומחת!

פטר וינר מקיבוץ מעוז-חיים, האמן החקלאי הידוע בציוריו בשדות, החליט להקדיש השנה את הציור לרכבת העמק, שחזרה לאחרונה לפעול בקו המיתולוגי מבית-שאן, דרך העמק ועד לחיפה.
את היצירה המעניינת החלו לזרוע לפני שבוע, כאשר ביחד עם פטר הגיעו לפקח על התהליך- איתן אביבי, רכז הגד"ש של קיבוץ עין-חרוד איחוד ואילן לדל, ממעלה גלבוע שמופקד על הזריעה.
השנה כאמור מוקדש הפסל לרכבת העמק, שאף ניתן לראותה ברקע התמונות. על פי התכנית במהלך החודשים- פברואר, מרץ ואפריל יהיה ניתן לראות מכתף שאול את היצירה בשיא צמיחתה. החיזיון יקבל ביטוי מיוחד כאשר הרכבת תחלוף באותה עת בסמוך ליצירה בעת נסיעתה.
היצירה המתוכננת תכלול שלושה זני חיטה שונים המעניקים ליצירה צבעי ירוק וצהוב מגוונים. ציור השדה המתוכנן יכלול את האותיות, את המסילה ואת הרקע.
פטר וינר הוא צייר השדות היחיד בישראל והיצירה החדשה היא המשך למסורת רבת שנים בשדות עין חרוד איחוד שמתחת לכתף שאול. יצירותיו בשנים האחרונות כללו תיעוד של אריק איינשטיין (אמא אדמה), יוסף טרומפלדור, המוזיקאים שוברט ומוצארט, והנשיא שמעון פרס ז"ל. 
כעת רק נותר לאחל לשנה גשומה, שתוביל לצמיחת היצירה במלואו תפארתה
.

   

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים