דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מטאורים בשמי הגלבוע
 

מטאורים בשמי הגלבוע- מרכז האסטרונומיה ע"ש אילן רמון במועצה האזורית גלבוע, מקיים אירוע "לילה לבן" של תצפית לקראת מטר המטאורים 

בלילות האחרונים מעטרים את שמי ישראל, מטרי מטאורים. זוהי עונת "הפרסאידים" שהחלה השבוע ותימשך עד לסוף חודש אוגוסט, במהלכה יתקיימו בלילות מופעי מטאורים מרהיבים מעל ראשנו. השיא צפוי להגיע בלילות שבין ה-11 וה-13 לאוגוסט אז צפויה עונת המטאורים להגיע לשיאה באופן מיוחד, הן מבחינת הכמות והן מבחינת הנראות. 

מרכז האסטרונומיה ע"ש אילן רמון במועצה האזורית גלבוע, בשיתוף האגודה הישראלית לאסטרונומיה, מקיימים אירוע "לילה לבן" של תצפית מרובת משתתפים הפתוחה לקהל הרחב. התצפית תיערך השבוע (ב-11.8) בשדות של מושב מולדת שברמת יששכר, החל מהשעה 23.00, ומומלצת לכל: זוגות שמחפשים קצת רומנטיקה, הורים וילדים, נוער וקשישים וכל מי שמחפש חוויה לילית מעניינת.

זו השנה השמינית לאירוע התצפית המודרכת שמארגן מרכז האסטרונומיה בגלבוע, ורצה הגורל ושיאה של התופעה מגיע בדיוק בימי חודש אוגוסט, בהם הילדים מתחילים לחוש תחושת מיצוי מבילויי החופש הגדול. וכך, לילות מטרי המטאורים מספקים הזדמנות לבילוי משפחתי מיוחד, מעניין, חינוכי ובחינם.

גודלה המצומצם של ישראל מאפשר לחובבי המטאורים לחזות בתופעה כמעט מכל  מקום בארץ. בשבוע הנוכחי הירח צפוי לשקוע רק לקראת חצות הלילה ולהותיר שמיים חשוכים ונקיים עד הבוקר. מי שמעוניין ליהנות מחוויה שלמה ובהדרכה מקיפה מוזמן להגיע לערב המטאורים בגלבוע (הכוונה תינתן במקום). 

מטר מטאורים מתרחש כאשר חלקיקי אבק הנמצאים בחלל, נמשכים לאטמוספרת כדור הארץ. חלקיקי האבק מגיעים במהירות גבוהה מאוד של עד עשרות ק"מ בשנייה אחת. בעקבות כך נוצרת התחממות מהירה שמביאה לינון הגזים באטמוספרה וזה האור הנראה לנו כמטאור. 

לבאים מומלץ להצטייד בלבוש מתאים כשלא מן הנמנע שככל שיתקדם הלילה ירדו הטמפרטורות בצורה משמעותית. גם שתייה חמה מומלץ להביא, כשההמלצה היא להביא את השתייה מוכנה מראש בתרמוס כדי להימנע ממצב בו הבישול מאיר את האזור החשוך. בכדי לשפר את חווית הצפייה ממליצים מומחי מרכז האסטרונומיה ע"ש אילן רמון, לצפות בשמיים בשכיבה מלאה על האדמה עם הפנים לכיוון ממנו יגיע המטר. לצורך כך יש להיערך מראש עם שקי שינה, מחצלות או כסאות נוח. ולסיום, לא לשכוח שצפייה ב"כוכב נופל" – הוא מטאור, נותנת הזדמנות טובה למאמינים לבקש משאלה. מי יודע ?  אולי השנה היא תתממש!

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים