דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מייקתאון- לילה שלם של מצוינות, חדשנות, ויצירתיות בעמל חרוד
 

מייקתאון- לילה של מצוינות, חדשנות, ויצירתיות

תיכון עמל עמק-חרוד רשם השבוע פסגה פדגוגית נוספת, במסגרת ערב בלתי נשכח של יוזמה ייחודית. במשך לילה שלם עסקו תלמיד ביה"ס בלמידה ופיתוח מיזמים בתחום החקלאות העכשווית הנושקת לעתידנות חקלאית. הלילה המיוחד נקרא "מייקאתון" והוא חלק משמעותי בתרומת ביה"ס עמק-חרוד לפעילות פורצת דרך של רשת עמל, במסגרתה מתקיים קשר אל מול רשות החינוך של האו"ם, בתוך תהליך חדשני של גיוס תלמידים לצורך פתרון בעיות טכנולוגיות בתחום החקלאות.
 
"הנחת היסוד היא שבני הנוער ניחנים בחשיבה יצירתית במיוחד ועדיין לא מושפעים מדיסציפלינות אקדמיות שעלולות להטות את החשיבה אל המקובל". מסבירה לילך שטיין מנהלת עמק חרוד. "לצורך המייקאתון גייסנו אנשי עשיה ממגוון תחומים החיים בעמק; אנשי המפעלים, חקלאים וכל אדם בעל מחשבה יוצאת דופן".
 
וכך לצורך הערב המיוחד יזם הצוות המקצועי מרתון מיוחד שהתבסס על בני הנוער של מינהל החינוך במוא"ז הגלבוע. המשתתפים התמודדו עם אוסף בעיות שלוקטו על ידי מומחים מן האזור והתבקשו לפתור אותם תוך שילוב פתרונות מכניים, אלקטרוניים ודיגיטליים יצירתיים, ומבט אל אפשרויות עתידיות בתחום הננו וכדומה. בני הנוער חקרו בני הנוער על חדקונית הדקל, בעיות הציפורים בבריכות הדגים, חימום וקירור החממות, ועל מורכבות נושא כוח האדם בחקלאות (במיוחד בקשר לקטיף הבזיליקום), וכן על מכון התערובת ודרכים למנוע בו טעויות מכניות.
 
תוך כדי הפעילות המיוחדת זכו התלמידים לביקור של ראש המועצה, עובד נור ומנכ"לית רשת עמל עו"ד רווית דום. התלמידים התמודדו היטב עם השאלות שהופנו אליהם והסבירו לשניים מה הבעיות הניצבות בפניהם ואילו פתרונות ורעיונות עלו. בנוסף, הם ידעו לומר שצורת הלימוד הזו שבה יש בחירה, עיסוק לפי עניין אישי ולמידה פעילה, מתאימה ונכונה להם והם היו רוצים לחוות ממנה יותר בלימוד הרגיל בביה"ס.
 
עובד נור, ראש המועצה: "הלב מתרחב למראה עשרות תלמידים השוקדים בשעות לילה מאוחרות על פיתוחי טכנולוגיה שישרתו היטב את מיזמי החקלאות. לא פחות מכך אני שבע רצון מהבחירה בצורה הלימוד הזו, הנשענת על עקרונות חינוכיים-חברתיים, שנוצקו על סמך חזון החינוך בגלבוע. אני מברך את ביה"ס עמל עמק-חרוד והעומדים בראשו, על יישום פרויקט מקסים שכזה המעודד למידה "מחוץ לקופסא", ותורם משמעותית להעלאת הידע בחקלאות".

 
באירוע נטלו חלק עשרות תלמידי מכיתות ח' עד י"ב, ואנשי צוות שהתכנסו בשש בערב בביה"ס, לשמיעת הרצאה מדהימה מפליפ אורנשטיין בנושא "ההיסטוריה של החקלאות". התלמידים חולקו לקבוצות עבודה, ולאחר הפסקת האוכל הראשונה התקיים כינוס ראשון בו הוצגו תוצרי ביניים. כל קבוצה הציגה לקבוצות האחרות וקיבלה משוב. התלמידים חזרו לעבודה כאשר לאורך הלילה התקיימו ביקורים נוספים של אנשים מהקהילה, חלקם הורים ואחרים אנשים מתחומי החקלאות והתעשייה. כל מבקר תרם את חלקו ועזר לחשיבה השיתופית ולשיפור הרעיונות והתוצרים. במקביל לעבודה נוצר הווי, גיבוש חברתי ובעיקר הרבה רגעים של הנאה. לקראת חמש לפנות בוקר התאספו כולם להצגת התוצרים ומילות סיכום
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים