דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מכתבו של ראש המועצה נור לשר האוצר כחלון
 

עובד נור לשרי האוצר והחקלאות – עצרו את האיום הקיומי על ענף המדגה והפגיעה בפרנסת יישובי הפריפריה


‏29 יוני 2016

בעקבות הדיווחים על כוונת משרד האוצר לאפשר המשך יבוא ללא מכס של דגים לישראל, פנה השבוע ראש המועצה האזורית גלבוע לשר האוצר משה כחלון ולשר החקלאות אורי אריאל בקריאה להגיע להסכמות עם החקלאים על מתווה ארוך טווח לענף המדגה. "יש לעצור לאלתר את המהלך החד צדדי לביטול המכס על יבוא הדגים, המאיים להחריב את מקור פרנסתם של ישובים שלמים בפריפריה"

פניתו של עובד נור, מצטרפת לפניות של שאר ראשי המועצות האזוריות בהן קיים ריכוז גדול של בריכות דגים וענף המדגה מהווה נדבך מרכזי בפרנסת המשקים, כולם כאחד קוראים לשרים כחלון ואריאל לעמוד בהצהרות שניתנו בשבועות האחרונים, לפיהן כל מהלך נוסף ברפורמת החקלאות יתבצע אך ורק תוך הסכמות עם החקלאים.
עובד נור, ראש מועצת גלבוע: "החלטה מסוג זה מסכנת את יציבות הפריפריה ושמה מקלות בגלגלים לכל אלה המבקשים לפתח את כלכלת האזור, בכדי שיהווה מוקד משיכה למשפחות צעירות רבות ככל האפשר. אני קורא לכם ולממשלת ישראל להקדיש את המשאבים הדרושים לצורך החלת הרפורמה בענף הדגים מתוך הוגנות, הדדיות והבטחת עתידו של הענף ועתידם של אלפים מתושבי הפריפריה, התלויים בו לפרנסתם".

כזכור לקראת פסח האחרון הוחלט במשרד האוצר על ביטול המכס על ייבוא הדגים, כצעד להוזלת מחירי הדגים לצרכן. תוך הסכמות מול המגדלים, התחייב האוצר כי ביטול המכס ייתחם לפרק זמן של שלושה חודשים ותמורתו יקבלו המגדלים פיצוי בגין הנזקים הכספיים שנגרמו להם. פרק הזמן שהוקצב לייבוא ללא מכס עומד להסתיים ב- 15 ביולי וכעת טוענים במשרד האוצר כי הם בכוונתם להמשיך את ביטול המכס על הייבוא, ללא מגבלת זמן וללא פיצוי מוסכם למגדלים.
ראוי גם לציין כי בתקופת הפסח האחרון בלבד ספגו המגדלים בארץ הפסדים עצומים ואילו מחירי הדגים המיובאים, ירדו ירידה קלה מאוד ומיד לאחר החג שבו ועלו, למרות שדגים אלה עדיין מיובאים ללא מכס. פועל יוצא הוא שאזרחי המדינה, שכמעט ולא נהנו מירידת המחירים בימי החג, וכעת משלמים מחיר גבוה על סחורה שיובאה לארץ ללא מכס
.

למכתב ראש המועצה נור לשרי החקלאות לחצ/י

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים