דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מליאת המועצה אישרה את תקציב 2017 - מחציתו יוקצה לחינוך ולנוער
 

החינוך הוא התשובה לכל השאלות - קרוב למחצית מתקציב מ.א. הגלבוע יוקצה לטובת חינוך ונוער


מליאת המועצה האזורית הגלבוע אישרה הערב (28.12.16) את תקציב המועצה לשנת 2017. סך התקציב יעמוד על למעלה מ- 181.5 מיליון שקל, המשקף עליה של כ- 3.3% לעומת תקציב השנה הקודמת. התקציב השנה עומד בסימן הצלחת תכנית ההתייעלות ועמידה אחראית בצעדים הרבים שנקטה מוא"ז הגלבוע לצמצום הגרעון. בעוד ששנת 2015 הסתיימה בגרעון של כ-10 מיליון שקל, הרי שכבר ברבעון השלישי של שנת 2016, הצליחה המועצה להציג תקציב מאוזן. המעבר מגרעון של 70 מיליון ש"ח בשוטף- לאיזון תקציבי, נעשה תוך צעדי חיסכון ניכרים בהוצאות התפעול בכל אגפי המועצה- וללא פגיעה בשירות לתושבים, וזאת מתוך אחריות רבה, בשקיפות ובשיתוף חברי המליאה, העובדים והתושבים.
 
על אף תכנית התייעלות וחרף הקשיים הרבים, הורחבו משמעותית תקציבי מינהל החינוך: תקציב החינוך לשנת 2017 יעמוד על 80.8 מיליון שקל, המשקף גידול של כ-3.7 מיליון שקל, ומהווה 44.5% מסך התקציב הכולל של המועצה(!) כאשר מצרפים לכך את תקציב "המרכזים הקהילתיים בגלבוע" (חינוך הבלתי פורמלי) לשנה הקרובה, מתקבלת תמונה ברורה של השקעה של כמחצית מסך התקציב אשר יועבר לטובת החינוך והנוער! במוא"ז הגלבוע רואים בכך עדות לסדרי העדיפויות, המהווה ביטוי איתן לאמירה הארגונית לפיה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות".
 
גידול נוסף, בסדר גודל של כ-700 אלף שקל יחול בתקציבי מינהל הפיתוח, כחלק מהמדיניות לקידום ופיתוח מנופי צמיחה וחוסן כלכלי. לצד התקציב השוטף, הגישה הנהלת המועצה למליאה רשימת פרויקטים חסרת תקדים המעידה על תנופת פיתוח יוצאת דופן בגלבוע. על פי רשימת התבר"ים המגובשת לשנה הקרובה, צפויים להתבצע פרויקטים בתקציב של מעל ל-215 מיליון שקל. כל זה מתקיים לצד בשורה משמעותית נוספת, לתיעול תקציבים לטובת השקעה ביישובים- עפ"י החלטת המליאה (שאישרה מהלך תקדימי), יוקצו חלק מהכנסות היטל השבחה על פי חלוקה יישובית.
 
עובד נור, ראש המועצה: "ביחד, תוך המשך התנהלות בשקיפות ובאחריות, נמשיך לשרת את תושבי הגלבוע, לשמור על רווחת העובדים ולנהל תקציב המאפשר לממש את מנועי הצמיחה של הגלבוע. זאת לצד המשך התמיכה בפעילויות התרבות והחינוך הבלתי פורמאלי, אותם אנו רואים כחשובים לאיכות חיי התושבים. תודתי לכל השותפים- על האמון המלא ושיתוף הפעולה בעשייה".

 
כאמור התקציב השנה הוא השתקפות להצלחת תכנית ההתייעלות בגלבוע- פרק משמעותי בתכנית נסוב סביב צמצום, עד כדי עצירה, של הצ'קים הדחויים במועצה. בתחילת תכנית ההתייעלות (באמצע שנת 2015), היו "בחוץ" צ'קים דחויים של המועצה, על סך של כ- 40 מיליון שקל. תוך עבודה נקודתית ופעילות משמעותית מול הספקים השונים, הצליחו במוא"ז הגלבוע להוריד את גובה החוב כך שכיום הוא עומד על מתחת ל-10 מיליון שקל. במהלך השנה הקרובה תמשיך הפעילות בנושא עד לחיסול החוב. במקביל השיתה על עצמה המועצה נורמות תשלומים חדשות וקפדניות, שיוזילו את עלויות התפעול. מסגרת תכנית ההתייעלות, כללה גם תרומה משמעותית של עובדי המועצה, שבמסגרתה תורמים עובדי המועצה 6%-8% ברוטו משכרם, כולל צמצום מצבת הרכבים
.

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים