דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מסע אופניים כמעצב זהות
 

ביום שני (26.12.16) יצאו 86 נערים ונערות אמיצים מהגלבוע, למסע האופניים השנתי של התנועה הקיבוצית. המשלחת מהגלבוע היא המשלחת הגדולה ביותר מקרב כלל המשתתפים, כאשר בסה"כ לוקחים בו חלק כ-900 ילדי כיתות י"ב המגיעים מהחינוך ההתיישבותי מכל רחבי הארץ.
 
המסע נועד לשלב בין ההנאה ברכיבה משותפת במרחבי הערבה לבין העצמה ערכית-רעיונית, תוך דגש לתרומה לחברה, כאשר על הפרק עומד עידוד ההתגייסות לשירות צבאי משמעותי, ואף ביצוע שנת שירות בקהילה, לפני הגיוס לצבא. ביום שלישי בערב (27.12) הגיע ראש מוא"ז הגלבוע, לפגוש את החניכים ולהדליק אתם בצוותא נר חנוכה. עובד נור דיבר עם כל משתתפי המסע על חשיבות ההתנדבות והמעורבות החברתית ואף עדכן אותם על מאבקי החקלאים למען המשך קיום ההתיישבות.
 
עובד נור, ראש מוא"ז הגלבוע: ״אני רואה במסע כאחד הפרויקטים המעצבים לנוער שלנו. מסע האופניים יסתיים, אך הוא רק התחלה לדרך שתעברו עוד חצי שנה בצה"ל. זוהי דרך ברורה, המלווה בעקרונות ערכיים. יסודות של מנהיגות והובלה שתספגו תוכלו ליישם בהמשך השירות הצבאי, ואני מאמין שגם במהלך חייכם. שנת השירות (י"ג) הינה שנה של נתינה שהיא כולה קבלה, ואני ממליץ עליה כחוויה מעצימה".
כאמור עובד נור ניצל את המעמד לעדכן את בני הנוער לגבי מאבק החקלאים העומד כיום בסדר היום, ובהינתן שחלק מאותם בני נוער הגיעו לירושלים למחות ביחד עם החקלאים בהפגנה הגדולה באמצע החודש. לדברי נור: "ימיים לא טובים עוברים על חקלאי ישראל. נושא "החקלאות" נמדד בראיה פופוליסטית קצרת טווח. בהובלת משרד האוצר הטוען לרגישות חברתית מיוחדת, אנו עדים דווקא למגמה הפוכה של פגיעה החוזרת על עצמה. תחום שהוא בעל חשיבות אסטרטגית, מנוהל בציניות מחרידה כלפי האזרחים בפריפריה. כראש מועצה, שהחקלאות בה, היא מקור פרנסה משמעותי של תושביה, אני בהחלט מוטרד מהתדרדרות החקלאות במדינה".

 
מסע י"ב מתקיים למעלה מ-20 שנה ברציפות והפך למסורת. מדובר במסע אופניים אתגרי הנפרס על 4 ימים על פני 100 ק"מ בדרום הארץ. במהלך ימי המסע נחשפים הנערים והנערות להעשרה ולימוד בנושאי- מנהיגות, והיכרות מעמיקה עם סוגיות ליבה של החברה הישראלית לצד מפגש עם מגוון החיילות בצה"ל, כולל פגישות עם לוחמי סיירות מובחרות שינסו לכבשו את ליבם ולשכנעם להתגייס דווקא אליהם.
נעדכן, שלמרות הקור בני הנוער מהגלבוע מצוידים היטב ובמצב רוח מרומם


 

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים