דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מעגל תנועה חדש בכניסה לאזור תעשייה מבואות הגלבוע
 

מעגל תנועה חדש בכניסה לאזור תעשייה מבואות הגלבוע

בתום פעילות אינטנסיבית של מוא"ז הגלבוע, החלה בניית הכיכר על כביש 675; פעילות ייחודית בה המועצה מבצעת עבודות על כביש באחריות נת"י; הכיכר תסדיר מחדל תחבורתי שהטריד את היזמים, בעלי המפעלים ותושבי הגלבוע.

 
בתום פעילויות אינטנסיבית של הנהגת מוא"ז הגלבוע, החלו העבודות להסדרת מעגל תנועה בכניסה לאזור תעשיה מבואות הגלבוע (סמוך לצומת חבר). העבדות החלו בתפיסת קרקע, והנחת תשתיות תת-קרקעיות הכוללות מערכות ניקוז, חשמל, והכנת מצעים. ע"פ המתוכנן יושלמו העבודות בחצי שנה הקרובה, והצומת ישנה את פניו וישודרג לכיכר מרווחות לנוחיות ולבטיחות המשתמשים בכביש 675. עלות תכנון וביצוע הכיכר מוערכים בכ- 6.5 מיליון שקל, המתחלקים בין המועצה לרמ"י.
המהנדס מוזהר סעד, המפקח על פרויקט מטעם החברה הכלכלית הגלבוע, ציין כי לאורך שלבי ביצוע הכיכר יעשו הסדרי תנועה חדשים במקום, אך ע"פ התכנון הציר יהיה פתוח לאורך כל תקופת העבודות.
 
מעגל התנועה החדש מהווה פתרון בטיחותי מהותי, אשר יסדיר את המחדל שמלווה את אזור התעשייה מאז הקמתו, ולפיו הכניסה למקום מתאפשרת רק לאלו הנוסעים על כביש 675, מכיוון מזרח למערב (רק בפניה ימינה). בהינתן שאין בקרבת הצומת מקום בו ניתן לבצע סיבוב פרסה, הדבר הוביל לסרבול וקשיים מיותרים עבור היזמים שביקשו להוביל סחורה אל המפעלים או להוציאה לספקים. מעבר לכך, גרר המחדל לסכנות בטיחותיות עבור משתמשי הכביש.
 
ראש המועצה האזורית הגלבוע, עובד נור, ביקר היום (ב') במקום כדי לעמוד מקרוב אחר התחלת העבודות ואמר כי "הבטחנו עוד השנה כיכר חדשה, ואני גאה על כך שהדבר מתבצע. מאז כניסתי לתפקיד אנו פועלים לקדם תכנון, ועכשיו ביצוע, ביחד עם חברת נתיבי ישראל, וזאת על מנת להסדיר את המצב הבעייתי. מעגל התנועה החדש צפוי להפחית באופן משמעותי את הסכנות לנוסעים בכביש זה. בהמשך ובשיתוף פעולה של כל המשרדים, נפעל למען הרחבת הכביש". בסוף דבריו הפציר עובד נור בנהגים לנהוג במשנה זהירות בתקופת ביצוע העבודות.
 
בנית מעגל התנועה החדש משקפת גם פעילות ייחודית ויוצאת דופן, בה רשות מוניציפאלית (המועצה) היא זו שמקדמת תכנון וביצוע של פרויקט הנדסי על כביש שבאחריות נת"י. הדבר נוצר בעקבות קשר עבודה רציף והדוק מצד המועצה, אל מול כל הגורמים, ובראשם משרד התחבורה וחברת נת"י, למציאת פתרונות לבעיות תשתיות תחבורתיות בגלבוע.
 
"זהו יום שמח במיוחד", מספר אבנר חייט, מנהל אזור התעשייה. "אי הסדרת הכניסה "למבואות הגלבוע" גרמה לעיכובים מיותרים בהתפתחות אזור התעשייה. אנו רואים בברור מגמה חדשה, מאז החלה המועצה הנוכחית לטפל בסוגיה, ולתנועה של יזמים המחדשים פעילות ומבקשים להרחיב מפעלים קיימים או להקים חדשים. אני מודה אישית לכל המעורבים במועצה שעבדו קשה שנגיע ליום הזה, ובראשם לראש המועצה שראה בפרויקט זה, מהיום הראשון, כפרויקט חשוב ופעל בנידון".
צפו: ראש המועצה נור בתחילת העבודות בכניסה לאיזוה"ת מבואות הגלבוע
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים