דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מעונות יום בגלבוע
 

החינוך הוא התשובה לכל השאלות

צוותי עבודה בשיתוף ההורים והנהגות הישובים יוקמו לצורך מציאת פתרון לשיפור מבני מעונות היום תוך ייעול הניהול, הקפדה על האיכות הפדגוגית, התכנים וצוותי העבודה הקיימים

מליאת מועצה אזורית הגלבוע רשמה אתמול בערב (רביעי) שיא משתתפים, כאשר ראש המועצה החליט לקיימה במתכונת של שיח פתוח ומשתף, ובכך לאפשר לעשרות תושבים, הורים ומטפלות, להגיע ולקחת חלק במעורבות חברתית שטרם נראתה בגלבוע.

הנושא שעמד על הפרק הוא רצונה של המועצה לשפר, ובעיקר לייעל את ניהול מעונות היום בתחומי המועצה. במכתב שנשלח לפני כמה ימיים, עודכנו ההורים והצוותים החינוכיים, על הליך מקדמי שכלל בחינת אפשרויות לשיתוף פעולה בניהול מעונות היום.
כוונת המועצה ביציאה למכרז הייתה לבחון התכנות קיום מתכונות שונה מהמקובל עם גופים שונים. המהלך כולו נועד להבטיח את המשכו של החינוך האיכותי בגלבוע, ללא שינוי במחיר להורים, ותוך שדרוג ניכר במבני המעונות ביישובים.

קדמה לישיבת המליאה שיזם עובד נור, בה הוא אירח קבוצה מייצגת של הורים שביקשו לבטא את חששם מהמהלך ואת הערכתם הרבה לצוותים החינוכיים במעונות ביישובים. בתום הפגישה הזו החלה ישיבת המליאה כמתוכנן וההורים והמטפלות הוזמנו להצטרף אליה. כבר בתחילת הישיבה שמחו ההורים לגלות כי אין מחלוקות ואין כל צדדים, בהתייחסות לנושא החינוך במועצה. ראש המועצה הבהיר בצורה נחרצת, כי תוך הקפאת המכרז יימשך המהלך בבחינה מדוקדקת של צוות שיוקם וכולל הורים, נציגי מליאה וגורמים מקצועיים. לאחר מכן בהליך של שיתוף ציבור, שיחל באישור המליאה, וימשך בשיתוף ההנהגות המקומיות, ימצא פתרון מוסכם לניהול מעונות היום.

 

ערן סויסה, היה אחד ההורים שהגיעו מהיישוב מגן שאול להביע את מחאתם והופתע לטובה מההתנהלות: "הגענו ברוח קרב ומצאנו את עצמנו מתפרצים לדלת פתוחה. רציתי להודות על ההקשבה והפתיחות כמו על המוכנות לשנות החלטות.
זו גישה מבורכת, וגם אם ברור לי שלא תמיד ההחלטות יהיו לרוחנו, יהיה קל יותר לקבל גם ''גזרות'' כשידוע שנשמעו כל הדעות ונשקלו כל השיקולים בדרך."

 
עובד נור: "התרגשנו מהצטרפותם ומעורבותם של עשרות תושבים שהחינוך כה קרוב ויקר ללבם ושנוטלים חלק בשיח פתוח, כנה, ומרגש ביחד עם חברי מליאה ונציגי ציבור. היה זה דיון חשוב ביותר על נושא מהותי ומרכזי בחיינו. החלטנו להמשיך ולקיים את השיח הכנה ולגבש החלטות ביחד לגבי הדרכים בהם ניתן לשפר ולייעל את הפעילות והניהול במעונות היום".

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים