דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מעורבות חברתית, ציונות, ומאסטר שף... נוער גלבוע, כמובן!
 

מעורבות חברתית, ציונות, ומאסטר שף... נוער גלבוע, כמובן!

למעלה מ-90 בני נוער משכבת י"א, מכל יישובי הגלבוע השתתפו בסוף השבוע בכנס י"א של התנועה הקיבוצית. המשלחת מהגלבוע הייתה הגדולה ביותר מבין כל המועצות האזוריות! זהו כנס שנתי חשוב העוסק במנהיגות ולקיחת אחריות חברתית, הן במישור חיו האישים של החניך, והן במישור הקבוצתי- כשכבה בחברת הנעורים בקהילה ובאזור. נדבך נוסף הוא לחשוף את החניכים לכל תחום השירות המשמעותי והתנדבות לשנת שירות של הגופים המשלחים השונים.
 
ביומו הראשון והשלישי של הכנס התפצלו החניכים לפעילויות מקבילות: טיול ב"נחל הרועה" המשובץ בתחנות המופעלות על ידי מדריכי התנועות הכחולות, בעוד השאר משתתפים במשימותODT אותם העבירו המדריכים "המקומיים" לנוער הגלבוע. הכנס התקיים באתר היפיפה "חי נגב" בקיבוץ רביבים (חאן רביבים), ועסק במעורבותם החברתית של בני י"א בשנה הנוכחית ובשנת הי"ב, כאמור, תוך דגש על עיסוק בשנת השירות ובשרות המשמעותי בצה"ל.
 
רוחמה ליבוביץ', מנהלת נוער במוא"ז הגלבוע: "החזרה מהכנס לוותה עם תחושות של נחת-רוח וכבוד רב כלפי בני-הנוער שלנו. זה לא חדש לנו עצם העשייה והאחריות החברתית שמגלים בני-הנוער מהגלבוע, אבל לחזות בגודל המשלחת, ובעיקר בהשתתפותם הבולטת והפעילה שלהם בכנס, הן סיבות טובות לגאווה. במהלך הכנס הם נחשפו לממדים רבים של העשייה למען החברה, אם במסגרת שנת השירות, ואם בעשייה הקהילתית למען הזולת. אלו ערכים נאצלים ויש לברך על עצם קיום הכנס."
 
ההכנות לארוחת הערב של יום שישי בערב, יוחדו אף הן לפעילות קבוצתית-ערכית: הן נוהלו במתכונת של תחרות מאסטר-שף, כאשר צוות השופטים בוחן את ממד הפעילות הקבוצתית, לצד איכות המזון וטעמו המשובח. לאורך כל התחרות לא היה ספק שנוער הגלבוע "נותן בראש", והתוצאה לא איחרה לבוא כאשר המשלחת מהגלבוע הוכתרה במקום הראשון!

 
דבי ברא"ס מנהלת "שבילים" (התנועה הקיבוצית): "כנס י"א השם במרכזו את הבחירה האישית, המחוברת לעשייה עבור החברה בה אני חי, הוא הוכחה לכך ששיתופי פעולה בין גורמים חינוכיים שונים הם היוצרים עבור כל נער ונערה במרחב ההתיישבותי את ההזדמנות לבחון מה נכון לו והיכן הוא יוכל לבוא לידי ביטוי בצורה מיטבית".


 
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים