דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מפקד הנפה הציג תרחישי חירום לוועדת מל"ח מועצתית
 

מפקד נפת צפון בפיקוד העורף הציג תרחישים לשעת חירום לוועדת מל"ח בגלבוע בראשותו של ראש המועצה, עובד נור

15.5.2016
בשבוע שעבר (10.5) התכנסו חברי ועדת מל"ח (משק לשעת חירום), בראשות ראש המועצה, עובד נור, לישיבת תרחישי ייחוס לשעת חירום בגלבוע. בישיבה השתתפו כל מנהלי המכלולים במועצה ונציגי פיקוד העורף, בראשות מפקד הנפה, חיים רוקח
במסגרת הדיון, הוצגו תרחישי ייחוס לירי טילים לאזור וכן, לרעידת אדמה והוצגה תמונת מצב ארצית כוללת. על פי הצפי בשעת חירום הגלבוע יהווה אזור קולט אוכלוסייה מרשויות אחרות, דבר המצריך הערכות מיוחדת לאכלס את המפונים ולקלוט אותם ביישובי המועצה.
עובד נור, ראש המועצה הודיע כי המועצה תקיים תרגיל רשותי גם השנה, כפי שהנהיג עם כניסתו לתפקיד: "בשעת חירום המועצה היא שתיתן מענה לתושבים, כאשר הצפי הוא שכוחות החילוץ וההצלה יגיעו בשלב מאוחר יותר לזירת האירוע. העבר מלמד אותנו שתפקוד הרשות המקומית בשעת חירום הוא משמעותי ביותר וששעת רגיעה היא הזמן הטוב ביותר להתכונן לשעת חירום".

זאב שימחי, מ"מ קב"ט המועצה מסר: "בחירום ישנם שלושה שלבים,  שלב ראשון של  הערכות, שלב שני שכולל התמודדות בחירום ושלב שלישי שכולל שיקום וחזרה לשגרה. כיום אנו בשלב ההיערכות וככל שנתרגל וניערך כנדרש, הן במסגרת המועצה והן בישובים, ההתמודדות במצבי חירום תהיה קצרה ויעילה יותר. לפיכך יש לחזק, לעבות, להכשיר ולתרגל את צוותי הצח"י בישובים ואת צוות הסע"ר המועצתי".
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים