דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מצוינות, הלכה למעשה!
 

ינון אדרי, תלמיד כיתה ה' בית ספר חב"ד גלבוע זכה במקום ראשון בתחרות "מרוץ הצבי עופרים" של מינהל החינוך הממלכתי דתי; שנה שנייה ברציפות זוכה תלמיד מביה"ס בתחרות ארצית בכתיבת סיפורים

 

שנה שנייה ברציפות, זוכים תלמידי בית הספר היסודי חב"ד- גלבוע (בסמוך לאביטל), במקומות הראשונים בתחרות כתיבת סיפורים "מרוץ הצבי עופרים", של מינהל החינוך הממלכתי דתי (חמ"ד). ינון אדרי, תלמיד כיתה ה', בן 11 (הועלה כיתה!), זכה במקום הראשון בתחרות הסיפורים הארצית השנתית לשנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז), ומסמן בכך תחילתה של מסורת מבורכת.
 
ינון אדרי, שמשפחתו ממושב אביטל, ריגש את חבר השופטים בסיפור אישי, בעל תובנות אדירות. סיפורו 
מבקש לגעת בנקודה כואבת בקרב בני הנוער, ומתמקד בנושא דימוי הגוף ותגובות החברה למראה החיצוני. הסיפור זכה לתשבחות ולניקוד גבוה מכל אחד מחבר השופטים והפיקוח. הסיפור נקרא "כל אחד יחיד ומיוחד", והוא כאמור בעל מסר אישי ומרגש לפיו כל אחד מיוחד בדרכו שלו, באופי ובחכמה שלו וכמובן, במראה שלו!

 
"הסיפור "כל אחד יחיד ומיוחד" הוא סיפור שחובה ללמד במסגרת תחום הדעת כישורי חיים". מספרת רחל קיל, מנהלת ביה"ס חב"ד. "זכייתו של ינון היא תולדה לחשיבות שאנו מייחסים לנושא, למצוינות הנגזרת מחזון החינוך בגלבוע, ולהשקעה של הצוות החינוכי בתחום השפה".
 
בהמשך לדברי קיל יצוין כי בית הספר חב"ד בגלבוע מתנהל תחת אמירה ארגונית של "מצוינות, הלכה למעשה" (תרתי משמע). תחת הדרכתה של המורה ללימודי שפה- חנה (חני) אלימלך, והמחנכת לילך בן-שעיה, מושם דגש רב על פיתוח והעשרה של תחום הכתיבה תוך התמקדות בעולם הפנימי של התלמידים, המשתקף בסיפורים שהם כותבים.
 
כאמור, זכייתו של ינון אדרי מסמנת מסורת מכובדת, כאשר בתחרות לפני שנה הייתה זו התלמידה שוהם בונפיל (אדירים) שקטפה את המקום הראשון ברמה הארצית. אותו ינון אדרי זכה גם בשנה שעברה, אך ברמה המחוזית. גם השנה (תשע"ז) רושם ביה"ס חב"ד-גלבוע, זכייה כפולה כאשר התלמידה מיכל עובדיה קטפה את המקום הראשון ברמה המחוזית בסיפור העוסק במרכזיותה של העיר ירושלים בתולדות ישראל, וקרוי- "שופר זוהר".
 
"מרוץ הצבי עופרים"- תחרות כתיבת סיפורים של ילדי החמ"ד, נערך מדי שנה ומשתתפים בו מאות תלמידים מרחבי הארץ. מארגני התחרות מדווחים על רמת סיפורים שעולה מדי שנה, ועל כך שהתחרות מהווה הזדמנות לקידום תהליכי כתיבה בכל שכבות הגיל, כשהיא מזמנת במה אותנטית לפרסום
. 

הסיפור הזוכה בתחרות מירוץ הצבי עופרים  מאת ינון אדרי |

קוראים לי ינון.
נולדתי תינוק מקסים עם שיער מתולתל ועיניים חומות גדולות. נולדתי רזה כמו כולם. לאחר כמה שנים חליתי במחלה שגרמה לי לקחת תרופה עם תופעות לוואי של תאבון מוגבר והשמנת יתר ולאהבה גדולה לאכול טעמים חדשים. כך גדלתי...
השעה הייתה שתיים בצהריים. חזרתי מבית הספר, פתחתי את הדלת. אמא הייתה במטבח, מגישה את ארוחת הצהריים וברכה אותי לשלום. לא עניתי לאמא. זרקתי את הילקוט שלי בסלון ורצתי לחדר עם עיניים אדומות , בכיתי. נעלתי את הדלת של החדר שאף אחד לא יפריע לי. רציתי להיות לבד! רציתי להיעלם!
 
פתחתי את דלת הארון שלי והבטתי במראה התלויה בה. שנאתי כל כך את מה שראיתי... בראשי הדהדו דבריו של יוסי שאמר: "אתה ילד שמן!" מרוב כעס רציתי לשבור את המראה, הרמתי את ידיי, אך לפתע המראה העלתה בפני דמויות נסתרות שהיו בתוכה שהובילו אותי למסע קסום...
הגעתי למקום לא מוכר, ראיתי שם איש עצוב שיושב על הספסל, התקדמתי לעברו. "שלום!" אמרתי. "הכל בסדר? ובכלל מה זה המקום הזה?" הוא הרים את ראשו ואמר: "הגעת ל'ארץ הנמוכים'". "מדוע את בוכה?" שאלתי. "במה אני יכול לעזור לך?" "כולם לועגים לי כי אני גבוה ומוזר, ולא כמו כולם" אמר האיש.
 
לפתע שמענו קול בכי של ילד קטן ונמוך, החתול שלו נתקע על עץ גבוה מאוד-והוא לא יכל להוריד אותו ובכה. פניתי לעבר האיש ואמרתי: "אתה בכלל לא צריך להיות עצוב, אתה מיוחד כמו שאתה! ישנם דברים מיוחדים שרק אתה יכול לעשות אותם, כמו להציל את החתול התקוע על העץ".
האיש קם ממקומו, והוריד את החתול מהעץ. כולם מחאו לו כפיים. "אתה גיבור!" צעקו לעברו והצהירו כי הם רוצים להיות ממש כמוהו. האיש חייך חיוך רחב ואמר לי: "תודה!"
המשכתי ללכת ופגשתי בילד חמוד שהתנדנד בנדנדה בגן השעשועים. "שלום!" אמרתי "מה השם שלך?" הילד היה עצוב ולא כ"כ רצה לדבר איתי, אך בכל זאת אמר "שלום! קוראים לי אפי. ולך?" "לי קוראים ינון, לאן הגעתי?" שאלתי. "הגעת לארץ "האפים' הקטנים". "למה את עצוב?" שאלתי "כי כולם לועגים לי! יש לי אף גדול ומאורך ולכולם יש אף קטן וחמוד".
לפתע, תוך כדי השיחה אפי היה היחיד שהריח את ריח השריפה ורץ להציל את הכלב שהיה קשור בגינה. "אפי, אתה גיבור אמיתי! אם היה לך אף רגיל, קטן וחמוד-כמו של כולם, לא היה לך חוש ריח כל כך מפותח, ואז לא היה מי שיציל את הכלב! אתה מיוחד כפי שאתה! אתה לא צריך להיות כמו כולם-כי זה מה שעושה אתך כזה מיוחד!" אפי שמח מאוד והודה לי.
 
המשכתי במסעי, והגעת לארץ "בלי טעם", הכל היה שם טפל, הייתי כל כך רעב לאחר היום הזה. חיפשתי מקום שאוכל לאכול בו, נכנסתי לאחת המסעדות, והגישו לי מרק טפל שלא היה בו כלום מלבד מים ושמן. בעודי שותה את ה"מרק" ניגש אלי מלרי הטבח ושאל: "איך המרק? טעים לך?" לא רציתי להעליב אותו אז עניתי "כן, אך אם תוסיף עוד כמה תבלינים הוא יהיה טעים יותר". "באמת?" שאל מרלי הטבח "כמו מה למשל?" ניגשתי לסיר והוספתי מלח, פלפל, עוף וירקות. מרלי הטבח טעם את הטעימה הראשונה ואמר בפליאה: "אתה ממש גאון! רואים שאתה מבין באוכל, אני רוצה שתלמד אותי הכל על האוכל! בא, תישאר איתנו ותוסיף לארצנו המון טעם מיוחד כמוך!"
 
הסתכלתי על מלרי הטבח והבנתי שבעצם אני מיוחד בדיוק כמו ואיך שאני, ושבכלל לא הייתי רוצה להיות מישהו אחר. הודתי למלרי, ורציתי לחזור הביתה. לפתע נעלמו הדמויות מן המראה, חזרתי לחדר.
 
אמא נקשה בדלת ואמרה: "ינוני, צא חמודי! ארוחת הצהריים מתקררת..." הסתכלתי על עצמי שוב במראה, אלא שהפעם מאוד אהבתי את מה שראיתי. ילד יפה, חכם, נבון ושמנמנון!
זה היה מסע קסום ומופלא שלעולם לא אשכח.
לכן נזכור תמיד שכל אחד יחיד ומיוחד בדרכו שלו, ובמראה שלו
!

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע מרכז צעירים בגלבוע
     
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים