דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> מקימים צוותי צח"י ביישובי הגלבוע
 

מוא"ז הגלבוע החלה בתהליך הקמת צוותי חירום וחוסן יישוביים

עובד נור: "בכל הקשור לאירועי חירום, ייקח זמן עד שגופי המדינה יגיעו לסייע, ולכן חוסנה של הקהילה תבחן ביכולתה לדאוג לעצמה. אנו נערכים באופן יסודי ופועלים להפעלת מודל צח"י בישובים"

 
אירוע התנעה לצורך הקמה והכשרה של צוותי חירום (וחוסן) ביישובי הגלבוע, התקיים באולם "דורות בגלבוע", שבגן-נר. מדובר על שיתוף פעולה בין מחלקת הביטחון ומחלקת הרווחה והשירותים החברתיים, המבקשים להקים בכל אחד מיישובי הגלבוע, צוות חירום וחוסן המורכב מבעלי תפקידים ומתנדבים הגרים ביישוב. אותם פעילים יעברו הכשרה מקיפה במטרה לנהל ולהגיש סיוע בישוב במצבי חירום ומשבר. לאירוע השבוע הגיעו כ-70 תושבים אשר ייצגו את מרבית יישובי הגלבוע, נציגי גופי הביטחון, וכן סא"ל ניסים תורג'מן (תושב כפר יחזקאל) המשמש כמפקד נפת עמקים בפיקוד העורף.
 
תפקיד הצח"י לתת מידע וסיוע ראשוני פיזי ונפשי בשלבי האירוע השונים, כאשר הצח"י אינו מחליף את פעולות המוסדות הרשמיים (מועצה, צבא, משטרה וכד') אלא משלים אותן בקהילה. הקמת צוותי צח"י הוא אחד מהלקחים העיקריים של מלחמת לבנון השנייה, בה עלה הצורך בחיזוק ההנהגה העצמית בכל ישוב בעת חירום. מודל צח"י מעמיק ומרחיב את מערך מל"ח (משק לשעת חירום), ומוסיף לו תחומי פעילות נוספים, כך שכיום הוא משקף כל סיטואציה בה הפרט נדרש לעזרה ובאמצעות הצח"י- הקהילה מתארגנת לצורך סיוע.
 
עובד נור, ראש המועצה: "בכל הקשור לאירועי חירום, ייקח זמן עד שגופי המדינה יגיעו לסייע, ולכן חוסנה של הקהילה תבחן ביכולתה לדאוג לעצמה. אנו נערכים באופן יסודי מתוך הנחת העבודה הזו, ופועלים להפעלת המודל, תוך הקצאת משאבים והפעלת מערך הדרכה שיכין את הצוותים למילוי תפקידם בעת הצורך, וזאת תוך שיתוף פעולה מלא עם בעלי התפקידים במועצה".
 
התהליך שיחל כעת בגלבוע יכלול בנייה והקמה של צוותים מוגדרים ופעילים, לווי והכשרה, ושימור הכשירות המקצועית של הצוותים הקיימים. במהלך האירוע קיבלו המשתתפים, ערכה מלאה שהכנה ע"י המועצה עבור כל יישוב, וזאת לצורך הפעלת צח"י במקום. כאמור מעבר לנושא החירום, הצח"י היישוביים הם מסימני ההיכר לחוסנה של הקהילה, ובאירוע בגלבוע הוצגו בפני המשתתפים, תהליכים ודוגמאות, למקומם הבולט של אותם צוותי חירום בהתמודדויות מוצלחת של היישובים עם משברים שונים ומגוונים.

 

עובד נור: "הקמת צח"י משרת את אחד מיעדה האסטרטגים של המועצה בעבור קהילתית טובה ותומכת, ולמען יישובים בהם יש השתתפות מרבית של התושבים בחיי הקהילה שלהם. כאשר הקהילה מתמודדת עם משברים בצורה נכונה, ובכלים מקצועיים, היא מחזקת את עצמה ואת הפרטים בתוכה!"
 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים