דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2014-1 >> מרכז הגישור בברק פותח שעריו
 
 
 
לא כל קונפליקט חייב להסתיים בבית המשפט. ניתן לפתור את הבעיה במתחם הגישור הקהילתי 'שלנו'.
כחלק מהשירות לקהילה, ערכה המחלקה לשירותים חברתיים, ערב חשיפה למרכז הגישור הקהילתי במושב ברק. בערב השתתפו תושבי הסביבה והוא נערך בחסות המועצה האזורית גלבוע.
האירוע החברתי היה פתוח לכלל הציבור והונחה ע"י מגשרי המרכז וכלל הסבר על מהות הגישור, מקורותיו בתרבויות שונות ויתרונותיו, לעומת הליכים אחרים. במהלך הערב הוקרנו סרטונים מחיי היומיום שהראו כי הקונפליקטים הם חלק מחיינו ובחירה בדרך הגישור, היא למעשה, הדרך הטובה ביותר. הגישור הוא דרך לפתרון סכסוכים, אפשר להמשיל את המגשר לאדם ש"מאיר בפנס" את הדרך החוצה מהסכסוך. הגישור מסייע לא רק לצאת מהקונפליקט, אלא גם לפתור את הבעיות הנלוות לו, באופן ששני הצדדים ייצאו מרוצים.
מרכז הגישור הקהילתי "שלנו", שהינו חלק מתוכנית ארצית של 30 מרכזים מסוג זה שפועלים בכל חלקי הארץ, הוקם בהובלתה של מנהלת המרכז לשירותים חברתיים, רחל ברנע. מי שמרכזת את התחום היא שרית דוד-ליברמן, עובדת סוציאלית קהילתית. "המרכז יפעל בשני אפיקים מרכזיים" מספרת לנו דוד-ליברמן. "ברמת הפרט אנחנו ניתן שירות ליישוב סכסוכים תוך התייחסות למכלול הצרכים והאינטרסים של הצדדים. וברמת הקהילה, נפעל על מנת להגביר את היכולת של הקהילה בתחום המניעה – אנחנו נערוך סדנאות חשיפה לקהלים שונים, הכשרות וקורסים, הטמעת שפה גישורית בבתי הספר ובקהילה".
מהמרכז לשירותים חברתיים נמסר עוד שהמגשרים, תושבי המועצה, הינם מתנדבים ופעילים במרכז הגישור בקהילה והם אלו שמהווים את ההון האנושי העיקרי של המקום. "הם מגיעים מרקעים מקצועיים מגוונים ועברו בהצלחה את כל ההכשרות המקצועיות בגישור על פי אמות המידה של משרד המשפטים. יש פיקוח, בקרה וייעוץ על עבודתם ע"י המלווה המקצועי של מרכז הגישור" הוסיפה ברנע.
ערב החשיפה הבא ייערך ב-15 בדצמבר בין השעות 19:00-20:00 במבנה המרחב שבקיבוץ בית השיטה.  כל תושבי המועצה מוזמנים.
 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים