דף הבית >> מדיה וארכיון >> 2015/16/17/18 >> תערוכות החורף במשכן לאומנות
 

השיבה לחיים- תערוכות חדשות במשכן לאמנות

מאות מבקרים וחובבי תרבות גדשו את אולמות המשכן לאמנות, בפתיחתן של שלוש תערוכות חדשות: קבוצת הברביזון החדש- בתערוכה 'השיבה לחיים'; אפרת גל נור בתערוכה 'נימפות'; דוד בהר בתערוכה 'תנודות אור-חלל'. האירוע נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה, עובד נור, ושל יניב שפירא, מנהל משכן לאומנות. על הצד המוזיקלי היה אחראי סטאס גברילוב מנהל בית המוסיקה.
 
שלוש התערוכות המוצגות, מרתקות ובעלת אופי מיוחד וייחודי וכבר מעוררות עניין רב בשדה האמנות המקומי והארצי. התערוכה המרכזית היא של קבוצת הברביזון החדש- חמש אמניות עולות חבר העמים לשעבר, זויה צ'רקסקי, אולגה קונדינה, נטליה זורבובה, אסיה לוקין , אנה לוקשבסקי , אמניות הפועלות יחדיו כ-6 שנים. חמש האמניות פועלות ועוסקות בראליזם ובשיקוף המציאות הישראלית היום-יומית. התערוכה של דוד בהר היא חלוצית בכל הנוגע לשימוש באור הטבעי של המשכן. זו של אפרת גל-נור מקנה פרשנות עכשווית לציורי החבצלות של קלוד מונה.
 
בין מאות המבקרים בפתיחה ניתן היה למצוא את ישראל מקוב (מנכ"ל טבע בעבר), אמנים בכירים כחיים מאור, גבי קלזמר, אסד עזי, עידית לבבי גבאי ואניסה אשכר, וכן, שורת אדריכלים בכירים. לדברי יניב שפירא, רק שוטטות בתערוכות יכולה להמחיש היטב את חוויית ההתעלות: "מקבץ התערוכות הנוכחי, מעבר להיותו מרשים, מבליט יחסים בין המרחב האמנותי למרחב האנושי. מבחינה זו הן מציבות את הצופה במרכז ומבליטות את מקומו של האדם בעולם כערך מרכזי."

 

בנוסף לתערוכות החדשות, מוצגת באגף היודאיקה התערוכה "הא לך כתובתך" בה מוצג אוסף של כתובות עתיקות מהמאות 14-18 לצד עבודות של אמנים עכשוויים, המעלים שאלות עכשוויות בסוגיות הנישואין והעגינות. משכן לאמנות פתוח כל השבוע בין השעות 9:00-16:30 (ביום ו' עד 13.30), ואילו בשבת בין השעות: 10:00-16:30. מוזמנים לבוא ולהתרשם, כאשר כניסה עד גיל 6 בחינם.

 

   
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

 
אינסטאגרם הגלבוע לצפיה בסרטוני וקליפים  מ.א.הגלבוע לחצ/י לפייסבוק הגלבוע  שלנו לחצ/י
     


 


יומן ארועים
ליומן הארועים מסך מלא לחצ/י
 
 
 
הרשמה לניוזלטר הגלבוע
 
גופי סמך מועצה


 
   
תאגיד קולחי הגלבוע מרכז "דורות בגלבוע החברה הכלכלית גלבוע
   
מרכז צעירים בגלבוע
 
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית הגלבוע 2006 ©  - כתובת למשלוח מכתבים: ד.נ גלבוע מיקוד  1894400    הבהרה משפטית      תנאי שימוש באתר   
לייבסיטי - בניית אתרים